Pasaulyje

2018.10.19 22:19

Libija atmeta ES iniciatyvą dėl migrantų priėmimo centrų

ELTA 2018.10.19 22:19

Libija ir jos kaimyninės šalys atmeta ES svarstymus dėl migrantų priėmimo centrų Šiaurės Afrikoje steigimo. Tai pareiškė Libijos užsienio reikalų ministras. „Visos Šiaurės Afrikos šalys atmeta šį pasiūlymą, Tunisas, Alžyras, Marokas ir Libija taip pat“, – sakė Mohamedas al Taheras Siala penktadienį Austrijos laikraštyje „Die Presse“ paskelbtame interviu.

ES šalių lyderiai savo viršūnių susitikime birželio gale nusprendė įvertinti galimybę įsteigti priėmimo centrus Šiaurės Afrikoje Viduržemio jūroje išgelbėtiems migrantams. Tačiau Viduržemio jūros šalys nuo Tuniso iki Libijos ir Egipto su tuo nesutinka. Ketvirtadienį pasibaigusio pastarojo ES viršūnių susitikimo išvadose apie migrantų priėmimo centrus jau nekalbama.

M. al T. Sialos duomenimis, Libijos sulaikymo centruose yra 30 000 pabėgėlių, dar apie 750 000 jų yra visoje šalyje. Jo šalis bendradarbiauja su ES, kad grąžintų migrantus į jų kilmės šalis, sakė ministras.

Tačiau kai kurios šalys esą nesutinka priimti pabėgusiųjų. Su Čadu, Nigeriu ir Sudanu Libija pasirašė susitarimą, kad geriau apsaugotų pietinę šalies sieną, teigė M. al T. Siala, kuris lankosi Vienoje su oficialiu vizitu.

Libija yra pagrindinė tranzito šalis migrantams iš Afrikos šalių, kurie Viduržemio jūra nori patekti į ES. Nuo Libijos krantų Italija yra tik už maždaug 300 km.

Nuo ilgamečio Libijos diktatoriaus Muammaro al Gaddafio nuvertimo 2011 metų rudenį šalyje tvyro chaosas.