Pasaulyje

2018.10.19 19:53

Krymas atsisveikino su Kerčės šaudynių aukomis

Penktadienį Kryme atsisveikinama su šią savaitę įvykusių šaudynių aukomis. Atsisveikinimo ceremonijoje sustiprinta apsauga, o tyrimus dėl šaudynių pradėjo ir Rusijos, ir Ukrainos tarnybos.

Kryme į laidotuves susirinko tūkstančiai žmonių, todėl 150 tūkst. gyventojų turinčiame Kerčės mieste apsaugai skirtas didelis dėmesys.

„Krymo istorija bus padalyta į dvi dalis – prieš apalio 17-ąją ir po jos“, – kalbėjo Kremliaus paskirtas Krymo lyderis Sergej Aksionov.

Rusijos tyrėjai dirba įvykio vietoje: renka įrodymus ir ją apžiūri. Rusijos televizijos rodė interviu su, kaip teigiama, buvusia šaulio mergina, ši pareiškė, kad šaudyti į bendramokslius jis esą nusprendęs dėl patirtų patyčių. Kolegijos studentai sunkiai atsigauna.

Ukrainoje taip pat pradėtas tyrimas dėl tragedijos.

„Generalinio prokuroro biuras pranešė, kad pradėtas kriminalinis tyrimas – tiriama keista žudiko asmenybė ir žiaurūs padariniai. Kodėl mums taip svarbu? Nes tai – Ukrainos piliečiai. Žinoma, kai žūsta Ukrainos piliečiai, kad ir kur tai nutinka, yra tragedija“, – sakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Per tragiškus įvykius Kerčėje trečiadienį žuvo 20 žmonių, dar mažiausiai 40 sužeista, dalies būklė labai sunki. Jie išgabenti į Rusiją.

Plačiau apie tai – Igno Kinčino reportaže.