Pasaulyje

2018.10.19 16:15

Patvirtino, kad Norvegija paleidžia įtariamą rusų šnipą

BNS 2018.10.19 16:15

Norvegija vis dėlto apsisprendė paleisti šnipinėjimu įtariamą rusą Michailą Bočkariovą, penktadienį pranešė šalies žvalgybos tarnyba PST ir pridūrė, kad ji atsiėmė apeliaciją dėl įtariamojo paleidimo.

Padėjėju Rusijos parlamento aukštuosiuose rūmuose dirbantis M. Bočkariovas rugsėjo 21 dieną buvo sulaikytas Oslo oro uoste po dalyvavimo viename tarptautiniame seminare Norvegijos parlamente. Jis buvo įtariamas duomenų apie parlamento pastatą ir jo sistemų tinklą rinkimu.

Sprendimą dėl M. Bočkariovo paleidimo teismas priėmė ketvirtadienį, teisėjui nusprendus, kad tyrėjams nepavyko surinkti pakankamų įrodymų bylai pagrįsti. Žvalgybos tarnybai PST apskundus teismo sprendimą, įtariamasis liko arešte.

Tačiau penktadienį PST pranešė nusprendusi atsiimti savo skundą.

„PST nusprendė atsiimti apeliaciją. Šiandien jis paleistas“, – penktadienį parašė tarnyba savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Buvo spėliojama, kad M. Bočkariovas gali būti panaudotas kaip svertas derybose dėl vieno šnipinėjimu Rusijoje įtariamo norvego paleidimo, tačiau PST neigia, kad šios bylos būtų kaip nors susiję.

Balandį Rusijoje suimtas Norvegijos pilietis Frode Bergas iki šiol laukia teismo. Jis prisipažino keletą kartų padėjęs Norvegijos žvalgybos tarnybai kaip kurjeris, bet tvirtino nežinojęs, kokią informaciją jam buvo pavesta perduoti.

Tuo metu Rusija kaltinimus M. Bočkariovui pavadino „absurdiškais“ ir iškvietė Norvegijos ambasadorių pasiaiškinti.

Norvegijos žvalgybos pareigūnai reguliariai kaltina Rusiją kibernetinėmis atakomis ir šnipinėjimu.