Pasaulyje

2018.10.17 20:33

D. Trumpas: JAV reikalinga Saudo Arabija kovojant su terorizmu

ELTA2018.10.17 20:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį sakė, kad nenorėjo nusigręžti nuo Saudo Arabijos dėl žurnalisto Jamalo Khashoggio dingimo ir įtariamo nužudymo, nes Jungtinėms Amerikos Valstijoms reikalinga Saudo Arabija kovojant su terorizmu.

„Žinote, mums reikia Saudo Arabijos mūsų kovoje su terorizmu, viskuo, kas vyksta Irane ir kitose vietose“, – sakė D. Trumpas.

Prezidentas pridūrė besiviliantis ateinančiomis dienomis sužinoti, kas atsitiko Saudo Arabijos žurnalistui J. Khashoggis. 

„Tikriausiai iki savaitės pabaigos žinosime tai“, – Baltuosiuose rūmuose sakė JAV vadovas.

D. Trumpo teigimu, Saudo Arabija yra svarbi sąjungininkė, bet jis nori žinoti, kas nutiko. Prezidentas taip pat tikisi, kad Saudo Arabijos karalius Salmanas ir sosto įpėdinis princas Mohammadas nežinojo, kas nutiko žurnalistui. 

Apie J. Khashoggį nėra žinių nuo spalio 2 d., kai jis įžengė į Saudo Arabijos konsulatą Stambule. Žurnalistas turėjo sutvarkyti oficialius dokumentus, kad galėtų vesti savo sužadėtinę turkę.

Turkijos pareigūnai mano, kad J. Khashoggis buvo nužudytas.

J. Khashoggis yra Saudo Arabijos valdžios kritikas. Nuo 2017 metų jis gyveno JAV ir rašė dienraščiui „The Washington Post“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.