Pasaulyje

2018.10.17 18:07

Atsistatydina JT pasiuntinys Sirijoje S. de Mistura

ELTA2018.10.17 18:07

JT pasiuntinys Sirijoje Staffanas de Mistura paskelbė apie savo atsistatydinimą. Jis „dėl asmeninių priežasčių“ paliks postą lapkričio pabaigoje, pareiškė S. de Mistura trečiadienį JT Saugumo Taryboje.

Jis pabrėžė, kad JT pasiuntiniu pilietinio karo alinamoje Sirijoje dirbo „ketverius metus ir keturis mėnesius“.

S. de Misturos atsistatydinimo buvo laukiama jau kurį laiką. Diplomatinių šaltinių duomenimis, jis jau informavo JT generalinį sekretorių Antonio Guterresą, kad nori trauktis, šis jau ieško įpėdinio.

Kartu S. de Mistura paskelbė, kad kitą savaitę „Sirijos vyriausybės kvietimu“ vyks į Damaską. Čia jis klabėsis dėl galimo konstitucinio konvento sušaukimo. S. da Mistura teigė tikįs, kad konventas bus sušauktas lapkritį. Tačiau jis esą turi būti „patikimas“, jam vienodomis dalimis turi priklausyti Sirijos vyriausybės, opozicijos ir civilinės visuomenės atstovai.

Apie konstitucinį konventą prabilta sausį per Sirijos konferenciją Rusijos Sočio mieste. Planuojamas konventas turėtų paruošti naują šalies konstituciją ir sukurti „pagrindus laisviems ir demokratiškiems rinkimams, kuriuos stebėtų Jungtinės Tautos“, reikalavo Vokietijos, Egipto, Prancūzijos, Jordanijos, Saudo Arabijos, Didžiosios Britanijos ir JAV užsienio reikalų ministrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.