Pasaulyje

2018.10.17 19:23

Graikijos URM vadovas atsistatydino dėl nesutarimų dėl Makedonijos

BNS2018.10.17 19:23

Graikijos užsienio reikalų ministras Nikas Kocijas trečiadienį pasitraukė iš pareigų, pranešė vyriausybė, ministrų kabinetui nesutariant dėl prieštaringai vertinamos sutarties dėl Makedonijos pavadinimo pakeitimo.

„Ministras pirmininkas Aleksis Cipras patenkino užsienio reikalų ministro atsistatydinimo prašymą“, - sakoma vyriausybės paskelbtame pranešime. 

Laikinai ministro pareigas perims vyriausybės vadovas, nurodoma dokumente.

Antradienį N. Kocijas sakė, kad ministrų kabineto susitikime susiginčijo su gynybos ministru Panu Kamenu, svarbiu A. Cipro koalicijos partneriu.

Nacionalistinei Nepriklausomų graikų partijai (ANEL) vadovaujantis P. Kamenas nepritaria anksčiau šiais metais A. Cipro ir N. Kocijo pasiektai sutarčiai dėl naujo Makedonijos pavadinimo ir grasina išeiti iš vyriausybės 

Susitarimas, pagal kurį kaimyninė Graikijos šalis bus vadinama Šiaurės Makedonija, sulaukė pasipriešinimo abiejose valstybėse.

Atėnai ilgą laiką ginčijo Makedonijos teisę naudoti savo pavadinimą, nes tai esą gali reikšti teritorines pretenzijas į taip pat vadinamą Graikijos šiaurinę provinciją – senovinės Aleksandro Didžiojo imperijos lopšį ir šiuolaikinių graikų pasididžiavimo šaltinį.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.18 08:01

Įvykiai Baltarusijoje. Pareigūnai prieš protestuotojus naudoja seksualinį smurtą – pasirodė liudijimas Minskas žada proporcingą reakciją ES sankcijoms, atnaujinta 20.12

20
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis (asociatyvi nuotr.)

Pasaulyje

2020.09.18 10:35

Minske esantis Milta: Lukašenkos pareiškimą uždaryti sienas ignoravo net propaganda, realių veiksmų nebus Baltarusijos pasienio tarnyba sienų uždarymo nemini; atnaujinta 13.01

19