Pasaulyje

2018.10.17 14:58

Artimus JAV ir Saudo Arabijos ryšius skaldo arabų žurnalisto nužudymas

Amerikos valstybės sekretorius Mike`as Pompeo Ankaroje susitiko su Turkijos vadovais. Viena derybų temų buvo kaltinimai Saudo Arabijai dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo. M. Pompeo sako, kad nebus daromos išimtys, kad ir kas būtų atsakingas dėl šio nusikaltimo, tačiau prezidentas Donaldas Trumpas neskuba teisti senos Vašingtono sąjungininkės Saudo Arabijos ir reikalauja tvirtų faktų.

Turkijos žiniasklaida skelbia, kad policija rado įrodymų, kad konsulate žurnalistas buvo nužudytas ir vis daugiau kraupių nusikaltimo detalių.

Saudo Arabijos generalinis konsulas išvyko iš Ankaros į Rijadą konsultacijų pasirodžius pranešimams, kad Turkijos policija atliks kratas konsulo rezidencijoje ir apžiūrės kai kuriuos automobilius. Turkija pabrėžia – konsulas išvyko savo noru, nebuvo išsiųstas.

Kratas teko atšaukti, nes konsulo rezidencijoje neliko svarbiausio asmens.

Amerikos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad Saudo Arabija esą ketina pripažinti, jog žurnalistas žuvo per neprofesionalų tardymą, bet kol kas tokių Rijado prisipažinimų nepasirodė.

Turkijos laikraščiuose pasirodo vis daugiau šiurpą keliančių aprašymų, kaip žurnalistas buvo žiauriai kankintas per tardymą. Esą tai atskleidžia įrašai, atlikti per tardymą J. Khashoggi išmaniuoju laikrodžiu, nors kai kurie ekspertai abejoja, ar galimi tokie įrašai, apie kuriuos praneša Turkijos laikraščiai – esą įrašuose girdisi ir Saudo Arabijos konsulo balsas, raginantis „tai“ atlikti ne konsulate, nes bus bėdų.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.