Pasaulyje

2018.10.17 08:50

Rusijoje prasidės teatro režisieriaus K. Serebrenikovo bylos nagrinėjimas

ELTA 2018.10.17 08:50

Trečiadienį bus pradėta nagrinėti žymaus rusų teatro režisieriaus Kirilo Serebrenikovo byla, susijusi su jam pareikštais kaltinimais valstybės lėšų grobstymu. Režisieriaus teismas prasideda praėjus daugiau nei metams po jo namų arešto pradžios.

Bylos nagrinėjimo pradžia numatyta 10 val. ryto. K. Serebrenikovo advokatas teigė, kad trečiadienio sesijos metu daugiausiai dėmesio turėtų būti skiriama įrodymų priimtinumo įvertinimui ir jo ginamajam taikomo namų arešto pratęsimui.

K. Serebrenikovas ir keli jo bendražygiai kaltinami pasisavinę apie 130 mln. rublių (apie 1,7 mln. eurų) valstybės lėšų, anksčiau šį mėnesį informavo Rusijos prokurorai.

Pats 49-erių režisierius teigia, kad jam pateikti kaltinimai – sufabrikuoti. Pastaruosius 13 mėnesių jis praleido įkalintas savo bute Maskvoje. Į lauką jam leidžiama išeiti vos porai valandų per dieną ir visuomet – tik su palyda.

Nepaisant jam pareikštų kaltinimų, K. Serebrenikovas išlieka prestižinio Maskvos teatro „Gogolio centras“ vadovas. Be to, šių metų Kanų kino festivalyje pasirodė ir pripažinimo sulaukė jo filmas „Vasara“ („Leto“), pasakojantis apie legendinį rusų atlikėją Viktorą Cojų.