Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.17 08:00

Kanada įteisino marihuanos vartojimą rekreaciniais tikslais

ELTA 2018.10.17 08:00

Po beveik šimtmetį trukusio marihuanos draudimo trečiadienį Kanada šį narkotiką legalizavo ir ėmė reguliuoti jo pardavimą bei vartojimą rekreaciniais tikslais.

Tokį šalies valdžios žingsnį iš karto pasveikino kanapių entuziastai ir investuotojai į šią besivystančią ūkio šaką. Tuo metu dalis medikų ir opozicijos politikų šį sprendimą toliau kvestionavo.

„Kanapes legalizuojame ne todėl, kad manome, jog jos labai naudingos mūsų sveikatai. Tai darome todėl, kad žinome, jog jos nėra gerai mūsų vaikams“, – reformos įsigaliojimo išvakarėse sakė šalies premjeras Justinas Trudeau.

„Žinome, kad turime geriau apsaugoti savo vaikus ir visiškai panaikinti arba gerokai sumažinti pelnus, kurie atitenka nusikalstamoms organizacijoms“, – pridūrė premjeras.

Priėmusi Kanapių aktą, kuriuo J. Trudeau išpildė prieš 2015-ųjų rinkimus duotą pažadą įteisinti šią narkotinę medžiagą, Kanada tapo vos antrąja tą padariusia šalimi po Urugvajaus.

Remiantis Kanados statistikos agentūros duomenimis, kanapes iš legalių šaltinių 2018-aisiais įsigis 5,4 mln. kanadiečių, t. y. apie 15 proc. visų šalies gyventojų. Iki šiol marihuaną vartojo apie 4,9 mln. gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi