Pasaulyje

2018.10.16 17:38

Britai spėlioja, ar princo Harry ir M. Markle naujagimis galės vadintis princu ar princese

LRT.lt 2018.10.16 17:38

Gali būti, kad kitąmet gimsiantis princo Harry ir Meghan Markle kūdikis nebus nei princas, nei princesė, nebent pati Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II nuspręstų įsikišti ir pakeisti galiojančią tvarką, rašoma „The Huffington Post“. Primenama, kad naujasis karališkosios šeimos palikuonis šiuo metu būtų septintas eilėje į sostą.

Vos pasirodžius pranešimui, kad Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė laukiasi naujagimio, britų „The Mirror“ paskelbė, esą dėl apribojimų, kuriuos 1917 m. nustatė karalius George`as V, naujajam karališkosios šeimos nariui gali netekti mėgautis aukščiausio rango titulu.

SIPA/Scanpix nuotr.

Savo pirmagimio princas Harry ir M. Markle turėtų susilaukti kitų metų pavasarį. Kaip praneša „ABC“, eilėje į sostą jis taps septintuoju, per vieną poziciją žemyn nustumdamas princą Andrew (į aštuntą vietą), princesę Beatrice (į devintą), o ką tik ištekėjusią princesę Eugenie – į dešimtą vietą. Tačiau nei Jo (Jos) Karališkosios Aukštenybės, nei princo ar princesės titulo mažylis negaus.

Pasak „Birmingham Live“, jei porai gimtų sūnus, jam būtų suteiktas Dambartono grafo titulas (vienas iš princo Harry žemesniųjų titulų), o duktė turėtų būti vadinama taip: ledi [pirmasis vardas] Mountbatten-Windsor. O naujienų agentūra „Reuters“ rašo, kad mergaitė būtų vadinama dar paprasčiau – tiesiog ledi Windsor.

Reuters/Scanpix nuotr.

Vis dėlto, kaip praneša „MSN“, karalienė Elizabeth II situaciją galėtų pakeisti: specialiu įsaku (angl. Letters Patent) ji galėtų kilstelėti būsimo šeimos palikuonio titulą iki Jo (Jos) Karališkosios Aukštenybės arba princo ar princesės. Procedūra nebūtų nauja – tai karalienė jau yra padariusi dėl princo Williamo ir kunigaikštienės Kate vaikų prieš gimstant princui George`ui. Jei ne minėtas karalienės įsakas, jo sesė ir brolis princesė Charlotte ir princas Louisas tebūtų tik ledi ir lordas. Kaip jau anksčiau rašė „The Independent“, princas George`as, būdamas vyriausiu vyriausiojo Velso princo sūnumi, Jo Karališkosios Aukštenybės princo titulą įgijo automatiškai.