Pasaulyje

2018.10.16 16:30

Režisieriaus O. Sencovo sesuo: brolis bado streiką baigė pakirsta sveikata

BNS2018.10.16 16:30

Rusijoje kalinamo ukrainiečių režisieriaus Olego Sencovo sveikatos būklė užbaigus bado streiką yra sunki, jis savo ateities nevertina optimistiškai, antradienį paskelbė jo sesuo Natalja Kaplan.

„Šiuo metu jis baigęs bado streiką. Tai buvo padaryta siekiant išvengti prievartinio maitinimo... Jis (badavimą) užbaigė labai pakirsta sveikata, gana rimtai nukentėjo beveik visi jo vidaus organai“, – trumpoje spaudos konferencijoje Kijeve sakė N. Kaplan.

Pasak jos, „badavimo užbaigimas – gana rimta procedūra, šiuo metu niekas negali pasakyti, ar Olegas išgyvens“.

Sesers nuomone, naujausi Olego laiškai buvo labai pesimistiški. „Jis parašė testamentą, prašo nemesti vaikų, jis netiki, kad išeis... Gal ir tiki, bet to jau nelaukia... Jis rengiasi tam, kad jo kūryba, jo vaikai galėtų toliau gyventi be jo“, – sakė N. Kaplan.

Sesuo išreiškė viltį, kad O. Sencovą pavyks išlaisvinti.

O. Sencovas paskelbė, kad spalio 6 dieną baigė bado streiką dėl jo prievartinio maitinimo grėsmės.

„Dėl kritinės mano sveikatos būklės ir prasidėjusių vidaus organų patologinių pakitimų artimiausiu metu numatyta mane pradėti maitinti prievarta. Mano nuomonė šiuo klausimu neturi reikšmės, nes aš neva nebesugebu adekvačiai vertinti savo sveikatos būklės ir jai kylančios grėsmės“, – sakoma O. Sencovo pareiškime, kurį paskelbė jo advokatas Dmitrijus Dinzė.

Rusijos teismas 2015-aisiais už teroro akto rengimą nuteisė metais anksčiau Kryme suimtą režisierių kalėti 20 metų.

Gegužę kino kūrėjas paskelbė bado streiką, reikalaudamas paleisti visus Rusijoje kalinamus politinius kalinius iš Ukrainos. 

Viso bado streiko metu O. Sencovo gyvybę maitinimo mišiniais palaikė kalėjimo medikai.