Pasaulyje

2018.10.15 19:50

ES patvirtino naują sankcijų mechanizmą už cheminių ginklų kūrimą ir naudojimą

BNS 2018.10.15 19:50

ES susitarė dėl teisinio pagrindo tam, kad galėtų būti skiriamos sankcijos cheminius ginklus naudojantiems ir kuriantiems asmenims.

Teisinis pagrindas suteikia ES įgaliojimus skirti ribojančias priemones bet kuriam asmeniui, susijusiam su cheminių ginklų kūrimu ir naudojimu, nepriklausomai nuo jo tautybės ir gyvenamosios vietos.

„Ribojančios priemonės nukreiptos prieš asmenis ir organizacijas, tiesiogiai atsakingus už cheminių ginklų kūrimą ir naudojimą, taip pat prieš tuos, kurie teikia finansinę, techninę ar materialinę paramą, ir tiems, kurie padeda, skatina arba yra susiję su jais“, – skelbiama Europos Vadovų Tarybos pranešime.

Liuksemburge susitikę ES užsienio reikalų ministrai susitarė dėl teisinio pagrindo, kuris leis ES skirti Rusijai sankcijas dėl įtariamo jos vaidmens buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijime Solsberyje nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Ribojamosios priemonės taip pat galės būti taikomos Sirijai dėl įtariamos atakos sukilėlių kontroliuojamame Dumos mieste balandį.