Pasaulyje

2013.08.07 14:47

Užkirstas kelias pasikėsinimui į Serbijos vicepremjerą A. Vučičių

ELTA2013.08.07 14:47

Serbijos slaptajai tarnybai BIA, anot Belgrado dienraščio „Naše novine“, pavyko užkirsti kelią pasikėsinimui į vicepremjerą Aleksandrą Vučičių.

Serbijos slaptajai tarnybai BIA, anot Belgrado dienraščio „Naše novine“, pavyko užkirsti kelią pasikėsinimui į vicepremjerą Aleksandrą Vučičių.

Bosutos vietovėje, maždaug už 80 km į pietus nuo Belgrado, buvo suimti penki islamistai. Vieno grupuotės narių, buvusio karininko, namuose rasta ginklų ir amunicijos.

Policija pradžioje spėjo, kad tai yra islamistų grupelė, norėjusi papildyti radikalių islamistų stovyklą. Tačiau saugumo pareigūnai, kelis mėnesius ją sekę, suprato, kad ji planuoja nužudyti A. Vučičių. Pasikėsinimo užsakovas esą buvo gegužę Kosove Bosnijos tarnybų prašymu sulaikytas mafijos bosas Naseras Kelmendis.

Pasak „Naše novine“, jau ir prieš kelis mėnesius buvo atskleisti planai nužudyti A. Vučičių. Tada paskutinę akimirką buvo pakeistas planuotas vicepremjero kelionės į Pietų Serbiją maršrutas.

A. Vučičius vyriausybėje atsakingas už kovą su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija. Žmonės neretai lygina jį su nužudytu vyriausybės vadovu Zoranu Džindžičiumi. Jį 2003 metų kovą nužudė specialiojo policijos dalinio ir vienos mafijos grupuotės atstovai. Nužudymo užsakovo nepavyko išsiaiškinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt