Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.15 12:10

Vengrijoje įsigalioja „benamystės draudimas“

BNS 2018.10.15 12:10

Vengrijoje pirmadienį įsigalioja draudimas miegoti gatvėse, premjero Viktoro Orbano vyriausybei priėmus įstatymą dėl benamystės, kurį kritikai vadina žiauriu.

Birželio 20-ąją parlamentas pritarė konstitucijos pataisai, kuria buvo uždrausta „nuolat gyventi viešose erdvėse“. 2013-aisiais buvo priimtas panašus, bet švelnesnis įstatymas, numatantis baudas už tokį nusižengimą.

Policija dabar turės įgaliojimus šalinti iš gatvių benamius ir ardyti jų lūšnas bei trobeles.

Vienas valdžios atstovas ketvirtadienį pareiškė, kad tokia priemonė „tarnauja visos visuomenės interesams“.

Kaip žurnalistams sakė valstybės sekretorius socialiniais reikalais Attila Fulopas, įstatymo tikslas yra „užtikrinti, kad nakties metu gatvėse nebūtų benamių ir kad piliečiai galėtų be kliūčių naudotis viešąja erdve“.

Šiuo metu valstybinėse prieglaudose yra maždaug 11 tūkst. vietų, bet, kaip teigia ekspertai, Vengrijoje gyvena mažiausiai 20 tūkst. benamių.

Vyriausybė tvirtina, kad didina finansavimą benamių apgyvendinimo programoms, tačiau tarptautinės organizacijos ir žmogaus teisių grupės naująjį įstatymą griežtai smerkia.

Birželį JT aprūpinimo būstu ekspertė Leilani Farha pavadino Budapešto iniciatyvą „žiauria ir nesuderinama su tarptautiniais žmogaus teisių įstatymais“.

„Kas tai per „nusikaltimas“, kurį daro (benamiai)? Jie tiesiog mėgina išgyventi“, – vyriausybei adresuotame atvirame laiške pabrėžė L. Farha.

Praėjusį mėnesį Europos Parlamentas nubalsavo, kad būtų imtasi teisinių veiksmų prieš Budapeštą, įstatymų leidėjams, be kita ko, patikinus, kad Vengrijos veiksmai benamių atžvilgiu kelia „akivaizdaus pažeidimo riziką“ ES vertybių atžvilgiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi