Pasaulyje

2018.10.14 21:54

Po rinkimų Liuksemburge premjero X. Bettelio laukia derybos dėl koalicijos

BNS, Edmundas Jakilaitis2018.10.14 21:54

Liberalių pažiūrų Liuksemburgo premjeras Xavier Bettelis pirmadienį susitiks su valstybės vadovu didžiuoju hercogu Henri tartis, ar jis gali išsaugoti savo koaliciją po rinkimų, per kuriuos neatsirado aiškių nugalėtojų.

Kaip ir prognozuota, centro dešinioji Krikščionių socialinė liaudies partija (CSV), gavusi 28 proc. balsų, įveikė X. Bettelio Demokratų partiją (DP), už kurią balsavo apie 17 proc. rinkėjų, rodo pirmieji negalutiniai rezultatai.

Treti liko socialistai LSAP su 16 proc. balsų.

Tačiau CSV buvo pagrindinė jėga ir po ankstesnių rinkimų 2013 metais, o X. Betteliui tąsyk pavyko suburti valdančiąją koaliciją su kairiaisiais ir žaliaisiais.

Per sekmadienį vykusius rinkimus pirmaujančios partijos išliko tos pačios, bet kelios mažesnės politinės grupės gerokai sustiprino savo pozicijas.

Didelę pažangą padarė Žaliųjų partija, gavusi 15 proc. balsų, o už Piratų partiją balsavo dvigubai daugiau rinkėjų negu per ankstesnius rinkimus. Populistinės dešiniosios Alternatyviosios demokratinės reformų partijos (ADR) gautų balsų dalis padidėjo nuo 6,6 iki maždaug 9 procentų.

Balso teisę mažytėje kunigaikštystėje turi tik 256 tūkst. žmonių, renkančių 60 deputatų. Pirmadienį per susitikimą su didžiuoju hercogu bus sprendžiama, ar formuoti koaliciją vėl bus pavesta X. Betteliui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.