Pasaulyje

2018.10.14 15:11

Saudo Arabija žada atsakyti į bet kokius veiksmus prieš ją

BNS 2018.10.14 15:11

Saudo Arabija sekmadienį pažadėjo atsakyti į bet kokius veiksmus, kurių gali būti imtasi prieš ją didėjant susirūpinimui dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi dingimo.

Karalystė taip pat atmeta „grasinimus“ po JAV prezidento Donaldo Trumpo komentarų.

Saudo Arabijos valdžios kritiko J. Khashoggi dingimas sukėlė spaudimą ir D. Trumpui, palaikiusiam glaudžius ryšius su Rijadu. Šeštadienį D. Trumpas išreiškė susirūpinimą žurnalisto dingimu ir atsakymų nebuvimu.

„Karalystė patvirtina, kad visiškai atmeta bet kokius grasinimus pakenkti jai grasinimais įvesti ekonomines sankcijas ar politiniu spaudimu“, – sakoma pareiškime, kurį paskelbė valstybinė naujienų agentūra SPA.

„Karalystė taip pat patvirtina, kad į bet kokius veiksmus atsakys didesniais (veiksmais)", – sakoma pareiškime.

Jame tiesiogiai nepripažįstamas J. Khashoggi dingimas spalio 2 dieną, kai jis apsilankė Saudo Arabijos konsulate Stambule.

Turkijos pareigūnai baiminasi, kad žurnalistas konsulate buvo nužudytas. Saudo Arabijos pareigūnai šiuos įtarimus vadina neturinčiais pagrindo, bet nepateikė įrodymų, kad J. Khashoggi išėjo iš konsulato.

Anksčiau skelbta, kad Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija svarsto galimybę boikotuoti vėliau šį mėnesį Rijade vyksiančią tarptautinę investicijų konferenciją.