Pasaulyje

2018.10.14 12:05

Nuo gamtos stichijų nukentėjusiai Indonezijai žada 1 mlrd. USD kreditą

ELTA 2018.10.14 12:05

Pasaulio bankas po pastarųjų gamtos katastrofų žada Indonezijai iki milijardo dolerių (863 mln. eurų) kreditą. Šias lėšas Indonezijos institucijos galės panaudoti atstatymui, taip pat pasirengimui būsimoms stichijoms, sekmadienį Indonezijos Balio saloje sakė Pasaulio banko vadovė Kristalina Georgieva. „Katastrofos nesiliaus, dėl klimato kaitos jų bus daugiau“, – pridūrė ji.

Per smarkų žemės drebėjimą ir po to kilusį cunamį rugsėjo 28 dieną Sulavesio saloje žuvo daugiau kaip 2 000 žmonių. Dar 5 000 žmonių likimas nėra žinomas. Spėjama, kad jie palaidoti po pastatų griuvėsiais ir purvu Balaroa, Petobo ir Jono Ogės kaimuose. Dingusiųjų paieška ketvirtadienį buvo nutraukta.

„Geriausias paminklas aukoms“ yra 'statyti geriau“, kad per kitas katastrofas žūtų mažiau žmonių, kalbėjo K. Georgieva Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo susitikime.

Indonezijos finansų ministrė Sri Mulyani pasveikino kredito skyrimą. Lėšos galės būti panaudotos žmonėms paremti „šiuo nesaugiu metu“, sakė ji.

Beveik 90 000 žmonių, oficialiais duomenimis, per katastrofą neteko savo namų. JT vertinimu, pagalba skubiai reikalinga iš viso 200 000 gyventojų. Nepaisant tarptautinės paramos, trūksta geriamo vandens ir maisto produktų, medicininė priežiūra yra prasta.