Pasaulyje

2018.10.14 12:45

Čekijos valdančioji koalicija patyrė skaudų pralaimėjimą Senato rinkimuose

BNS2018.10.14 12:45

Čekijos milijardieriaus premjero Andrejaus Babišo populistinis judėjimas ANO ir jų koalicijos partneriai socialdemokratai šeštadienį patyrė skaudų pralaimėjimą antrame Senato rinkimų balsavimo rate.

ANO ir jų sąjungininkai CSSD per balsavimą penktadienį ir šeštadienį laimėjo tik po vieną vietą iš 27 mandatų (trečdalio vietų Senate), dėl kurių buvo rengiami rinkimai.

Aiškia laimėtoja skelbiama pagrindinė opozicinė partija ODS, kuri gavo dešimt vietų. Rinkėjų aktyvumas buvo tik 16,4 procento.

Pirmasis rinkimų ratas vyko prieš savaitę, taip pat penktadienį ir šeštadienį.

ANO ir CSSD dabar iš viso turi 20 iš 81 vietos turinčiame Senate. ODS turi 16 vietų.

A. Babišas dėl tokio „siaubingo rezultato“ kaltino rinkimų sistemą, kuri esą „leido kitoms partijoms susivienyti prieš ANO antrajame rate“.

Čekijos žemieji parlamento rūmai ir vyriausybė gali nepaisyti Senato balsavimo rezultatų.

Tam, kad liepą atlaikytų balsavimą dėl pasitikėjimo parlamente, ANP ir jų partneriams socialdemokratams pirmą kartą nuo 1989-ųjų Aksominės revoliucijos laikų turėjo kliautis komunistų parama.

A. Babišo oponentai kritikuoja jį dėl 2007 metų įtariamo sukčiavimo bylos, susijusios su ES lėšomis. Tuomet policija pateikė kaltinimus, kurie nepanaikinti iki šiol. Premjeras taip pat kritikuojamas dėl savo komunistinės praeities ir įtariamo bendradarbiavimo su slaptąja policija prieš 1989 metus, bet jis pats tai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt