Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.14 16:17

Smarki audra smogė Portugalijai ir Ispanijai

BNS 2018.10.14 16:17

Audra Lesli, kurios vėjo greitis siekia beveik 180 km per val., ankstų sekmadienio rytą smogė Portugalijai, kur šimtai tūkstančių žmonių liko be elektros, ir nešė smarkias liūtis toliau, į Ispaniją, pranešė pareigūnai.  

27 žmonės patyrė nesunkių sužeidimų, žurnalistams sakė civilinės gynybos vadas Luisas Belo Costa.

Regionas aplink Portugalijos sostinę Lisaboną, Leiriją ir Koimbrą nukentėjo labiausiai. Audra vartė medžius, apgadino automobilių ir namų, kai kur sukėlė potvynių.

Taip pat padaryta žalos šiauriniuose Aveiro, Vizėjaus ir Porto rajonuose.

Civilinės gynybos pareigūnai pranešė, kad 324 tūkst. žmonių liko be elektros, o daugiau kaip 60 turėjo palikti savo apgadintus namus.

Rugsėjo 23 dieną susiformavusi Lesli buvo pavadinta uraganu „zombiu“. Kelias savaites ji klaidžiojo Atlanto vandenyne. Baimintasi, kad Lesli taps stipriausia audra regione per daugiau nei 150 metų, tačiau prieš pasiekdama Portugalijos krantus ji susilpnėjo.

„Dabar tai yra posttropinė audra, kuri jau toli šalies šiaurėje, – vietos naujienų agentūrai „Lusa“ sakė Meteorologijos instituto vadovas Jorge Miranda. – Vis dar lyja, tačiau viskas greit sugrįš į įprastas vėžes.“

L. B. Costa sakė, kad „didžiausias pavojus jau praėjo“.

Portugalijos tarnybos ragino pakrantėse gyvenančius žmones likti namie dėl stipraus vėjo, kurio greitis siekia 176 km per valandą. Žvejams nurodyta grįžti iš jūros į artimiausią uostą. O Portugalijos aviakompanija TAP atšaukė septynis skrydžius į Lisaboną ir iš jos.

AFP/Scanpix nuotr.

Per visą istoriją nuo Atlanto vandenyno iki šio regiono yra atkeliavę tik penki uraganai. Per pastaruosius 176 metus tik uraganas „Vince“ smogė Pirėnų pusiasaliui: 2005 metais jis pasiekė pietinę Ispanijos dalį, rodo meteorologų duomenys.

Praėjusių metų spalį į šiaurę nuo Portugalijos ir vakarinės Ispanijos dalies keliavusio uragano Ofelija atnešti vėjai kurstė per karščio bangą kilusius miškų gaisrus, per kuriuos žuvo maždaug 40 žmonių.

Ofelija vėliau smogė Airijai, kur kaip galinga audra nusinešė tris gyvybes.

Praėjusį antradienį gausus lietus sukėlė staigių potvynių atostogautojų pamėgtoje Ispanijos Maljorkos saloje. Žuvo 12 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi