Pasaulyje

2018.10.14 10:10

Turkijos teismo paleistas JAV pastorius Ovaliajame kabinete meldėsi su D. Trumpu

BNS 2018.10.14 10:10

Turkijos teismo paleistas amerikietis pastorius Andrew Brunsonas, kurio dvejus metus trukęs areštas sukėlė Ankaros ir Vašingtono santykių krizę, šeštadienį buvo priimtas Baltuosiuose rūmuose ir Ovaliajame kabinete meldėsi drauge su prezidentu Donaldu Trumpu.

Jis prašė Dievo suteikti prezidentui „antgamtinės išminties įvykdyti visus planus ... šaliai ir jam“.

D. Trumpas kelis mėnesius reikalavo paleisti A. Brunsoną, kurį turkų tyrėjai kaltino šnipinėjimu ir mėginimais pakenkti Turkijos valdžiai. Dėl jo kalinimo pastaruoju metu buvo pastebimai paaštrėję Vašingtono ir Ankaros santykiai, protestavo JAV evangelikų grupės.

Turkijos teismas penktadienį nurodė paleisti amerikietį pastorių, kuris buvo pripažintas kaltu pagal jam pareikštus kaltinimus, susijusius su terorizmu, ir gavo trejų metų, mėnesio ir 15 dienų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau A. Brunsonas buvo paleistas, atsižvelgus į arešte išbūtą laikotarpį ir jo gerą elgesį nagrinėjant bylą. Teismas atšaukė dvasininkui skirtą namų areštą ir draudimą išvykti į užsienį.

A. Brunsonas kariniu lėktuvu grįžo į JAV ir iškart kaip didvyris buvo sutiktas Baltuosiuose rūmuose. Jis padėkojo D. Trumpui ir jo administracijai, o vėliau atsiklaupė pasimelsti už prezidentą, uždėjęs ranką jam ant peties.