Pasaulyje

2018.10.13 12:17

Pietų Korėjos prezidentas pradeda vizitą Europoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.13 12:17

Šeštadienį Pietų Korėjos prezidentas Moonas Jae-inas pradeda oficialių vizitų seriją Europos sostinėse. Šeštadienį jis lankysis Paryžiuje. Pastaruoju metu suaktyvėję diplomatiniai kontaktai su Pchenjano režimu atgaivino viltis, kad Korėjos pusiasalio taikos procesas ir branduolinis nusiginklavimas galbūt pajudės iš mirties taško.

Nors Pietų Korėjos politines pastangas pabandyti užmegzti artimesnius santykius su Šiaurės Korėja vis dar temdo karo laikų problemos, prezidentas Moonas Jae-inas tiki, kad jam pavyks bent jau užbaigti 1953-ųjų karą, nes dabar abi valstybės turi tik paliaubų sutartį.

Bet, pavyzdžiui, tradiciniame dabartinių sąjungininkų karo laivyno renginyje Japonijos laivams nebuvo leista pasirodyti, nes korėjiečiai nepanoro vėl išvysti jų karinės vėliavos su tekančia saule. Kita vertus, per ministrų kabineto posėdį prezidentas pabrėžė, kad atsinaujinęs Vašingtono ir Pchenjano dialogas teikia itin daug vilčių.

Pietų Korėjos prezidentas paskelbė, kad šį procesą pasirengusios remti ir kitos svarbios kaimyninės šalys.

Paryžiuje ir kitose Europos sostinėse Pietų Korėjos prezidentas taip pat greičiausiai kalbės apie galimą paramą Pchenjano režimui, jei jis sutiks atsisakyti branduolinių ginklų, bet kol kas šis tikslas, nors ir garsiai pareikštas per prezidento Donaldo Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimą tebėra gana miglotas.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.