Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Jemenas skelbia apie sužlugdytus teroro aktus

ELTA 2015.09.08 13:45

Dėl „Al Qaeda“ išpuolių tikimybės Jemene paskelbta karinė parengtis, skelbiama apie sužlugdytus planus užgrobti svarbius infrastruktūros objektus, praneša BBC.

Dėl „Al Qaeda“ išpuolių tikimybės Jemene paskelbta karinė parengtis, skelbiama apie sužlugdytus planus užgrobti svarbius infrastruktūros objektus, praneša BBC.

JAV antradienį ryte pradėjo skraidinti savo ambasados darbuotojus iš Jemeno. Didžioji Britanija bei dar kelios Europos šalys taip pat uždarė savo ambasadas Jemene.

Jemeno vyriausybė sukritikavo JAV ir kitas valstybes dėl ambasadų evakuacijos ir teigė, kad tai naudinga ekstremistams. Teigiama, kad ambasados buvo uždarytos pasiklausius „Al Qaeda“ lyderio Aimano al-Sawahirio ir organizacijos vadovo Jemene Nassero al-Wahishi pokalbio. Per šį pokalbį pastarasis gavo nurodymą nuo praėjusio sekmadienio vykdyti išpuolius.

Sostinėje Sanoje šimtai šarvuotų automobilių, tankų ir karių apsupo užsienio atstovybių, vyriausybės pastatus ir oro uostą. Jemeno valdžios atstovas sakė, kad pareigūnai per pastarąsias 48 valandas sužlugdė teroristų planus susprogdinti naftotiekius ir užgrobti strategiškai svarbius miestus, įskaitant du uostus šalies pietuose.

Pasak atstovo, tarptautinė bendruomenė baiminasi, jog „Al Qaeda“ gali imtis atsakomųjų veiksmų.

Manoma, kad „Al Qaeda“ planavo didžiulį sąmokslą, kuris, jei būtų sėkmingas, leistų jiems užvaldyti svarbią Jemeno infrastruktūros dalį. Pagal planą, kariais persirengę „Al Qaeda“ nariai užimtų pozicijas prie uostų, o gavę signalą į juos įsiveržtų ir užgrobtų.

Jemeno žvalgybos tarnybos patvirtino sužinojusios, kad į Saną per kelias pastarąsias dienas iš kitų regionų atvyko dešimtys „Al Qaeda“ kovotojų.