Pasaulyje

2018.10.12 19:08

Turkijos teismas nurodė paleisti dvejus metus arešte laikytą JAV pastorių

BNS 2018.10.12 19:08

Turkijos teismas penktadienį nurodė paleisti amerikietį pastorių, kurio dvejus metus metus trukęs areštas šioje šalyje sukėlė Ankaros santykių su JAV krizę.

Vakarinio Aliahos miesto teismas pripažino dvasininką Andrew Brunsoną kaltu pagal jam pareikštus kaltinimus, susijusius su terorizmu, ir skyrė jam trejų metų, mėnesio ir 15 dienų laisvės atėmimo bausmę, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Tačiau A. Brunsonas buvo paleistas, atsižvelgus į arešte išbūtą laikotarpį ir jo gerą elgesį nagrinėjant bylą. Teismas atšaukė dvasininkui skirtą namų areštą ir draudimą išvykti į užsienį, pridūrė korespondentas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas išreiškė viltį, kad A. Brunsonas greitai grįš namo.

„Mano mintys ir maldos – su pastoriumi Brunsonu, ir tikimės, kad jis greitai saugiai sugrįš namo!“ – sakoma D. Trumpo „Twitter“ žinutėje, paskelbtoje tuojau po to, kai prezidentas parašė „labai uoliai dirbantis“ dėl šios bylos.

A. Brunsonas penktadienį sakė greitai grįšiantis namo.

„Tai diena, kurios meldė mūsų šeima. Džiaugiuosi, kad iškeliauju namo, į Jungtines Valstijas“, – sakoma pastoriaus pranešime.

A. Brunsonui atstovavusi nevyriausybinė organizacija „American Center for Law and Justice“, teikianti teisinę pagalbą su krikščionių reikalais susijusiose bylose, patikslino, kad dvasininkas ruošiasi grįžti namo, bet iš Turkijos dar neišvyko.

„Šis metas buvo nepaprastai sunkus mūsų šeimai. Norime pareikšti dėkingumą milijonams žmonių visame pasaulyje, ištikimai meldusių, kad ši diena ateitų“, – rašo A. Brunsonas.

Jis taip pat pareiškė padėką prezidentui D. Trumpui, kurio administracija dėl šios bylos paskelbė sankcijas dviem aukšto rango Turkijos pareigūnams ir šaliai įvedė papildomų muitų.

„Visa mano šeima dėkoja prezidentui, administracijai ir Kongresui už jų nesvyruojantį palaikymą“, – sakė A. Brunsonas.