Pasaulyje

2018.10.12 17:00

D. Trumpo į svečius pakviestas K. Westas užsiminė apie prezidento postą

BNS2018.10.12 17:00

Ar repo megažvaigždė Kanye Westas palaiko Donaldą Trumpą? Jis juo žavisi ir tai įrodė ketvirtadienį, kai per siurrealistišką susitikimą Baltuosiuose rūmuose netikėtai pašokęs nuo kėdės apkabino prezidentą. 

„Myliu šitą vyruką“, – pasakė daugybę „Grammy“ apdovanojimų pelnęs atlikėjas per susitikimą su D. Trumpu Ovaliniame kabinete, o tada čiupo prezidentą į glėbį.  

Reperis buvo pakviestas į Baltuosius rūmus prie pietų stalo aptarti kalėjimų reformos. Tačiau tai, kas teturėjo būti eilinis papozavimas bendrai nuotraukai, jis pavertė viena iš neįprasčiausių akistatų Baltuosiuose rūmuose, kuri buvo persunkta sodria leksika.      

Garsiai berdamas žodžius it žirnius Kanye Westas palietė platų spektrą temų, pradedant D. Trumpo protekcionistine prekybos politika, juodaodžių nusikalstamumu, savo santuoka su Kim Kardashian West ir baigiant pasiūlymu pakeisti prezidentinį lėktuvą „Air Force One“ vandeniliniu orlaiviu. Ši greitakalbė iš paprastai kalbaus prezidento praktiškai atėmė žadą.         

„Tai buvo kažkas tokio“, – galiausiai ištarė D. Trumpas, sukeldamas juoko bangą tarp savo aukščiausio rango patarėjų ir žurnalistų, kurie su neslepiama nuostaba veiduose klausėsi Kanye Westo monologo. Per jį atlikėjas nekart tvojo kumščiu į legendinį stalą, prie kurio nuo XIX amžiaus 9-o dešimtmečio dirba Amerikos prezidentai.      

„Visa tai plaukė iš mano sielos gelmių. Tiesiog tai išliejau“, – sakė muzikantas ir pridūrė, kad D. Trumpas „veikiausiai nesitikėjo, kad toks močkrušys (angl. motherfucker) kaip Kanye Westas jį palaiko“, vėl priversdamas iš nuostabos žioptelėti visus susitikimo dalyvius.  

D. Trumpas savo ruožtu sakė, kad Kanye Westas tikrai galėtų ateityje būti prezidentu. Reperis į tai atsakė, jog nenorėtų stoti D. Trumpui skersai kelio, kai jis 2020-aisiais sieks perrinkimo antrai kadencijai.  

„Tik po jo, 2024-aisiais“, – pridūrė atlikėjas. 

AFP/Scanpix nuotr.

Į viešumą – su D. Trumpo kepuraite

Kanye Westas yra vienas iš nedaugelio respublikono prezidento šalininkų kairuoliškai nusiteikusiame pramogų pasaulyje. Neseniai jis sulaukė kritikos strėlių už tai, kad pasirodė viešumoje su viena iš raudonų beisbolo kepuraičių, kokios buvo dalijamos D. Trumpo rinkimų kampanijos, kurios šūkis buvo „Padarykime Ameriką vėl didžia“, mitinguose.  

Ar jam tai rūpi? 

Kanye Westas ne tik pasipuošė viena tų kepuraičių eidamas į Baltuosius rūmus, bet ir pareiškė: „Kažkas pasikeičia, kai užsidedu šią kepurę. Jaučiuosi kaip supermenas.“

Prezidentui tai tik į naudą. 

D. Trumpas ne tik pasikliauja didžiąja dalimi baltaodžiais rinkėjais, bet ir yra įsivėlęs į rimtą ginčą su keliais juodaodžiais Nacionalinės futbolo lygos (NFL) žaidėjais, kurie protestuodami prieš rasinę nelygybę skambant JAV himnui priklaupdavo.

Pernai D. Trumpas sulaukė griežtos kritikos už tai kad neva vangiai pasmerkė baltųjų nacionalistų eitynės Virdžinijos Šarlotsvilio mieste.

Vis dėlto prezidentas primygtinai stengiasi pakeisti tokį naratyvą, artėjant lapkritį vyksiantiems kadencijos vidurio rinkimams.

Savo rinkimų kampanijos kalboje jis nekart yra atkreipęs dėmesį į rekordiškai žemą afroamerikiečių nedarbo lygį ir pabrėžęs, kad būtina pertvarkyti šalies kalėjimų sistemą, kurioje apie 38 proc. kalinių yra juodaodžiai, nors jie sudaro vos 13 proc. visų JAV gyventojų.

Taigi, Kanye Westo, kurį lydėjo NFL žvaigždė Jimas Brownas, apsilankymas Baltuosiuose rūmuose gali būti iki šiol geriausia D. Trumpo politinė reklama. Kita vertus, toks itin keistas vizitas gali turėti ir neigiamų pasekmių, turint galvoje, kad prezidento kritikai jau suskubo kelti klausimą, ar rimtos problemos, su kuriomis susiduria juodaodžių bendruomenė, nėra aukojamos dėl šou verslo. 

Ovaliniame kabinete netyčia atskleidęs savo „iPhone“ slaptažodį, kai surinko jį priešais įjungtas televizijos kameras, Kanye Westas šią neįprastą dieną baigė „Apple“ parduotuvėje Vašingtone, kur užlipęs ant stalo vėl pakalbėjo apie D. Trumpo raudonąsias rinkimų kampanijos kepuraites.  

Reuters/Scanpix nuotr.

K. Kardashian įnašas

Dar rugpjūtį D. Trumpas, regis, kasė sau didelę duobę kalbant apie afroamerikiečių paramą, kai socialiniame tinkle „Twitter“ įsivėlė į žodžių karą su krepšinio legenda ir juodaodžių ikona LeBronu Jamesu.

Tačiau interviu „Fox News“ prezidentas pareiškė, kad K. Westo parama reikšmingai pakeitė juodaodžių požiūrį į jo administraciją.

„Kai Kanye prieš kelis mėnesius (mane parėmė), kai kas įvyko, – sakė Baltųjų rūmų vadovas. – Niekas to anksčiau nematė. Jis turi labai daug gerbėjų afroamerikiečių bendruomenėje – labai, labai daug gerbėjų... (Mano) reitingai pradėjo mušti rekordus.“

Anksčiau Baltuosiuose rūmuose lankėsi K. Westo žmona, realybės šou televizijos žvaigždė K. Kardashian, kuriai pavyko įtikinti D. Trumpą suteikti malonę 63 metų Alice Johnson, nuteistai kalėti iki gyvos galvos už nesmurtinį su narkotikais susijusį nusikaltimą.

Ketvirtadienį prezidentas vėl pateikė jos bylą kaip pavyzdį, liudijantį, kad kalėjimo sistemą būtina nedelsiant pertvarkyti.

„Nuostabi“ K. Westo žmona atvėrė jam akis, tvirtino D. Trumpas.

„Mums tikrai reikalinga reforma. Tai nereiškia, kad bus lengva. Padarysime kai kurias kategorijas griežtesnes, kalbant apie prekybą narkotikais ir kitus dalykus. Reforma būtina, nes dabar (sistema) yra labai nesąžininga“, – sakė JAV lyderis.

„Ji labai nesąžininga afroamerikiečių atžvilgiu“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.