Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.07 10:06

JAV kritikuoja laisvę internete ribojantį Vietnamo įstatymą

ELTA 2013.08.07 10:06

JAV sukritikavo Vietnamo interneto įstatymą, pagal kurį būtų draudžiama internete aptarinėti aktualijas, praneša BBC.

JAV sukritikavo Vietnamo interneto įstatymą, pagal kurį būtų draudžiama internete aptarinėti aktualijas, praneša BBC.

Įstatymas, kuris buvo paskelbtas praeitą savaitę, turėtų įsigalioti rugsėjo mėnesį. Pagal jį bus draudžiama internete skelbti informaciją, kuri prieštarauja Vietnamo vyriausybei arba „kenkia nacionaliniam saugumui“. Įstatyme taip pat numatyta, kad socialiniai tinklalapiai, tokie kaip „Twitter“ ir „Facebook“, turėtų būti naudojami tik asmeninės informacijos dalijimuisi.

JAV ambasada Hanojuje pareiškė, kad yra labai susirūpinusi dėl šio įstatymo. Jis apribos informaciją, kuria asmenys gali dalintis socialiniuose ir kituose tinklalapiuose. JAV teigia, kad pagrindinės laisvės turi egzistuoti ir internete.

Organizacija „Reporteriai be sienų“, kuri įtraukė Vietnamą į savo „interneto priešų“ sąrašą, teigia, kad jei įstatymas įsigalios, vietnamiečiai neteks nepriklausomos ir atviros informacijos, kuri paprastai skelbiama tinklaraščiuose ir interneto forumuose. Be to, pagal naują interneto įstatymą, užsienio interneto bendrovės privalėtų turėti serverį Vietnamo teritorijoje. Ekspertai teigia, kad galiausiai dėl to Vietname sulėtėtų naujovių diegimas, o verslininkai verčiau rinktųsi savo veiklą plėsti kitose šalyse.

Vietnamas yra vienpartinė komunistinė valstybė, kurioje žiniasklaida griežtai kontroliuojama. Šiemet mažiausiai 46 aktyvistai, įskaitant tinklaraštininkus, buvo nuteisti už antivalstybinę veiklą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi