Pasaulyje

2018.10.12 16:31

Didžiojoje Britanijoje – dar vienos karališkosios vestuvės: ištekėjo princesė Eugenie

15min.lt 2018.10.12 16:31

Praėjus beveik penkiems mėnesiams po karališkųjų princo Harry ir Meghan Markle jungtuvių Anglijoje vėl aidėjo vestuvių varpai – šįkart susituokė Harry pusseserė princesė Eugenie ir jos išrinktasis Jackas Brooskbankas. Deja, tačiau jų romantiškos rudens vestuvės neapsiėjo be nesklandumų: koją kišo siaučiantis vėjas ir priešiškas britų nusiteikimas...

Iškilminga vestuvių puota vyko toje pačioje Vindzoro pilyje, Šv. Jurgio koplyčioje, ir pompastikos čia ne ką mažiau nei per Sasekso hercogų jungtuves gegužę. Į vestuvių ceremoniją ypatingų svečių pakviesta net 800!

Vestuvių išvakarėse duotame interviu nuotaka sakė, kad jaudinasi, tačiau yra tokia laiminga tekėdama už savo gyvenimo meilės, jog greičiausiai nubėgs iki altoriaus.

Vis tik romantiškos rudens vestuvės neapsiėjo be trukdžių – permainingas Anglijos oras jaunavedžiams atsiuntė stiprų vėją. Į šventę besirenkančios viešnios rankomis turėjo prisilaikyti savo skrybėlaites ir sukneles, kad vėjas nepakeltų sijono, o kai kurioms to padaryti nepavyko – džentelmenai bėgo gaudyti nupūstų galvos apdangalų.

Vėjas nusitaikė ir į įspūdingas rudeniškas dekoracijas, kuriomis buvo išpuoštos bažnyčios prieigos: aptarnaujančiam personalui kelis kartus teko kelti nuverstas kompozicijas.

Į bažnyčią nuotaka atvažiuos kartu su savo tėvu tuo pačiu 1950 metų „Rolls Royce Phantom IV“ automobiliu, kuriuo per savo vestuves važiavo ir Sasekso hercogienė. Šis automobilis – iš asmeninės karalienės kolekcijos, ir jį karalienė paskolino tiek savo anūko nuotakai, tiek dabar ir anūkei. Ši mašina yra ypatinga – ji buvo sukurta specialiai Elizabeth II, kai ji dar buvo princesė, o ne karalienė, ir tai pirmas „Rolls Royce“, priklausęs jai ir princui Philipui.

AFP/Scanpix nuotr.

Per ceremoniją giedos kai kurie jaunieji choristai, dalyvavę ir princo Harry bei Meghan vestuvėse. Kelias giesmes atliks ir garsusis Italijos dainininkas Andrea Bocelli.

Po santuokos su britų princese, jos išrinktasis negaus karališko titulo – jis ir toliau bus tiesiog ponas Jackas Brooskbankas. Na o Eugenie galėjo laisvai pasirinkti, ar priimti vyro pavardę – titulas iš jos vienaip ar kitaip nebus atimtas. Tad nuo šiol ji oficialiai bus Jos Karališkoji Didenybė Princesė Eugenie, ponia Jack Brooksbank.

Po santuokos ceremonijos jaunavedžiai išvyks į procesiją karieta po Vindzoro miestelį, o karalienė organizuoja popietės arbatos priėmimą vestuvių svečiams Šv. Jurgio salėje Vindzoro rūmuose. Vėliau šventė tęsis nuotakos šeimos namuose – čia bus surengtas vakarinis vestuvių pokylis.

AFP/Scanpix nuotr.

Monarchijos ir šou pasaulio grietinėlė

Į princesės Eugenie vestuves atvyko nors ne visi, bet dauguma karališkosios šeimos narių – kai kurie, pavyzdžiui, Kornvalio hercogienė Camilla, dalyvauti negalėjo dėl ankstesnių įsipareigojimų šiai dienai.

Tačiau stebėti, kaip išteka mylima anūkė, laiko surado karalienė Elizabeth II su vyru princu Philipu. Be abejo, šventėje dalyvavo ir nuotakos tėvas princas Andrew bei jo buvusi žmona, Eugenie motina Sarah Ferguson, o vyresnioji nuotakos sesuo princesė Beatrice atliko vyriausios pamergės pareigas (jaunikis vyriausiojo pabrolio pareigas patikėjo savo broliui Tomui).

Šiose vestuvėse dalyvavo ir gegužę čia pat susituokę princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan bei princas Williamas su žmona Kembridžo hercogiene Catherine ir vaikais. Mažiesiems princui George'ui ir princesei Charlotte buvo patikėtos ypatingos pareigos – jie „dirbo“ nuotakos pulke – o štai mažasis princas Louisas, kuriam dar tik penki mėnesiai, liko namuose.

Tarp kelių šimtų garbingų svečių buvo galima išvysti ir šou pasaulio atstovų. Į vestuves buvo pakviesti Ellie Goulding, Cara Delevingne, Liv Tyler, Demi Moore, Jamesas Bluntas bei Robbie Williamsas su žmona Ayda Field – jų dukra net buvo gėlių mergaitė kartu su princese Charlotte.

Reuters/Scanpix nuotr.

Nelauktos vestuvės

Lyginant su Harry ir Meghan jungtuvėmis, šįkart daug mažiau britų laukė šių vestuvių – princesė Eugenie nėra tokia populiari tarp tautiečių. Ji – tik devinta eilėje į sostą ir realiai „nedirba“ princese, t.y. neturi jokių oficialių pareigų.

Būtent dėl to prieš šias vestuves netrūko skeptiškų atsiliepimų, kritikos ir net peticijų, klausiančių, kodėl britai privalo mokėti už šią šventę. Mat jie patys princesę Eugenie vadina „antraeile“, ne tokia svarbia persona karališkojoje šeimoje.

Vien saugumui gatvėse užtikrinti iš mokesčių mokėtojų pinigų sumokėta apie 2 mln. svarų sterlingų, o tos gatvės, deja, buvo apytuštės – pasveikinti jaunavedžių susirinko daug mažiau žmonių nei tikėtasi. Tie patys skeptikai, priešinęsi tokioms pompastiškoms vestuvėms, badė pirštais į nuotraukas iš gatvių Vindzore – pareigūnų ten buvo daugiau nei stebėtojų. Tiesa, tos nuotraukos buvo darytos ryte, tačiau prisimenant Harry ir Meghan vestuves, žmonės geriausių vietų užsiimti skubėjo nuo ankstaus ryto. O per Eugenie vestuves žmonių vėliau nors ir prisirinko, tačiau jų tikrai buvo nepalyginti mažiau...

AFP/Scanpix nuotr.

Susiskaldymas buvo justi ir žiniasklaidoje – prieš tai karališkąsias vestuves tiesiogiai transliavęs BBC kanalas šįkart šį darbą perleido komercinei televizijai.

Kad žmonėms ne itin rūpi šios vestuvės, liudijo ir tai, jog prieš jungtuves šalia Vindzoro esantys viešbučiai savo kambarius siūlė su nuolaida, kai prieš Harry ir Meghan vestuves visi kambariai buvo išparduoti gerokai iš anksto.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

15min primena, kad princesė Eugenie ir Jackas Brooskbankas susižadėjo sausį per atostogas Nikaragvoje: savo išrinktajai Brooskbankas įteikė sužadėtuvių žiedą su rožiniu safyru bei daugybe deimantų.

Ką tik iškepti jaunavedžiai susipažino 2010 metais slidinėdami Šveicarijos kalnų kurorte Verbier. Prisimindami akimirką, kai pirmą kartą pamatė vienas kitą, abu jaunavedžiai vestuvių išvakarėse duotame interviu sakė, kad tai tikrai buvusi meilė iš pirmo žvilgsnio.

„Mes slidinėjome pas draugus Šveicarijoje, ir aš pastebėjau tave pirmas, ar ne? Ir mes tiesiog žiūrėjome vienas į kitą įsmeigę žvilgsnius“, – pasakojo Jackas Brooskbankas.

AFP/Scanpix nuotr.

„Taip, ir aš galvojau – „kokia kvaila kepurė!“... ir pagalvojau „kas jis toks?“ O tada jis priėjo, paspaudė mano ranką pasisveikindamas ir aš visa susijaudinau, manyje ėmė skraidyti drugeliai, – mylimajam antrino princesė. – Man atrodo aš dar tą patį vakarą paskambinau mamai ir pasakiau, kad sutikau tokį vaikiną vardu Jackas... ir nuo to viskas prasidėjo.“

Princesės vyras dirba vadybininku „Mahiki“ kokteilių bare, esančiame populiariame Londono Mayfair rajone – čia neretai linksminasi ir jaunoji karališkosios šeimos karta. Vyrui, kuris neturi jokio išsilavinimo ir karjerą pradėjo dirbdamas paprastu barmenu, šiandien priklauso ir vyno prekybos įmonė.

Nors princesė Eugenie ir yra devinta eilėje į sostą, tačiau jos gyvenimas ženkliai skiriasi nuo pusbrolių Williamo ir Harry. Mergina nevykdo oficialių pareigų ir gyvena ne iš biudžeto lėšų, o dirba „Hauser & Wirth“ šiuolaikinio meno galerijoje Londone – pernai ji buvo paaukštinta iki direktorės pareigų, pradirbusi galerijoje dvejus metus.