Pasaulyje

2018.10.10 21:03

Kandidatas į Brazilijos prezidentus pareiškė, kad yra pasiruošęs surengti debatus ligoninėje

ELTA 2018.10.10 21:03

Kairiosios Darbininkų partijos kandidatas į Brazilijos prezidentus Fernando Haddadas pasiruošęs surengti debatus su savo varžovu, dešiniuoju populistu Jairu Bolsonaru netgi ligoninės palatoje. Politikas žurnalistams tai pareiškė trečiadienį San Paule.

„Aš pasiruošęs ateiti į tą ligoninės palatą, kur jis bus. Jis teigia norįs išvengti streso, bet aš neketinu jo nervinti. Aš stengsiuosi kuo ramiau kalbėti. Jeigu jis taip bijo, galiu į jį net ir nežiūrėti“, – cituoja F. Haddadą naujienų portalas UOL.

J. Bolsonaras buvo sunkiai sužeistas peiliu rugsėjo 6 d. per susitikimą su rinkėjais Minas Žerajo valstijos Žuiz di Foros mieste šalies pietryčiuose. Incidento vietoje policija sulaikė 40 metų Adelio Bispą De Oliveirą, kuris prisipažino padaręs nusikaltimą. Politikui buvo atliktos dvi operacijos. Anksčiau trečiadienį J. Bolsonaro gydantieji gydytojai pranešė, kad jis negalės dalyvauti televizijos debatuose ir agitaciniuose renginiuose dar mažiausiai savaitę.

Sekmadienį Brazilijoje įvyko prezidento ir parlamento rinkimai. Oficialiais duomenimis, tarp kandidatų į valstybės vadovo postą daugiausia balsų surinko J. Bolsonaras (46,03 proc.) ir F. Haddadas (29,29 proc.). Kadangi nė vienam iš šių pretendentų nepavyko įveikti 50 proc. ribos, spalio 28 d. jie kovos antrajame Brazilijos prezidento rinkimų rate.