Pasaulyje

2013.08.06 17:59

Latvija išduos programišių Jungtinėms Valstijoms

ELTA2013.08.06 17:59

Latvija pagaliau nusprendė išduoti latvį Denisą Calovskį, kurį JAV kaltina kompiuterių viruso sukūrimu ir milijonų dolerių vagyste.

Latvija pagaliau nusprendė išduoti latvį Denisą Calovskį, kurį JAV kaltina kompiuterių viruso sukūrimu ir milijonų dolerių vagyste.

D. Calovskio ekstradicijos klausimas buvo svarstomas jau kurį laiką. Kaltinamasis ir jo advokatai Konstituciniam Teismui pateikė ne vieną apeliaciją, todėl ilgą laiką nebuvo priimtas joks sprendimas. Dėl ekstradicijos nesutarė ir valdančiosios koalicijos nariai.

Antradienį dėl programišiaus išdavimo balsavo Latvijos ministrų kabinetas. Septyni ministrai balsavo už, penki prieš, o vienas susilaikė.

Ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis paaiškino, kad ministrai sprendimą priėmė remdamiesi Generalinės prokuratūros, Konstitucinio Teismo ir Aukščiausiojo Teismo išvadomis. Premjeras sakė, kad klausimas buvo teisinis, o ne politinis, ir ministrai neturėjo pagrindo nepasitikėti visų trijų institucijų išvadomis.

Jei D. Calovskis bus pripažintas kaltu, jam grės iki 67 metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau Latvijos universiteto Matematikos ir informatikos instituto tyrėjas Brunas Martizanas pažymėjo, kad jokiam programišiui už nusikaltimus prieš bankus nebuvo skirta didesnė nei 20 metų kalėjimo bausmė: B. Martizanas mano, kad D. Calovskis galėtų gauti dvejų ar trejų metų kalėjimo bausmę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.