Pasaulyje

2013.08.06 17:15

Naujasis Irano prezidentas nori rimtų derybų dėl branduolinės programos

ELTA 2013.08.06 17:15

Naujasis Irano prezidentas nori rimtų derybų su tarptautine bendruomene dėl Irano branduolinės programos, informuoja BBC.

Naujasis Irano prezidentas nori rimtų derybų su tarptautine bendruomene dėl Irano branduolinės programos, informuoja BBC.

Per pirmąją spaudos konferenciją po inauguracijos Hassanas Rouhanis sakė manąs, kad greitai pavyks išspręsti abiem derybų šalims nerimą keliančius klausimus. Tačiau prezidentas perspėjo, kad išeitį galima rasti „tik derybomis, o ne grasinimais“.

H. Rouhanis antradienį per spaudos konferenciją taip pat žadėjo, kad jo vyriausybė bus atskaitinga ir veiks skaidriai. Jis tikino, kad laikysis pažado ir praneš apie padarytą pažangą ir pasiekimus bei apie trūkumus ir nesėkmes. H. Rouhanis kalbėjo, kad be žmonių palaikymo vyriausybė negalės pasiekti ilgalaikių tikslų.

JAV sekmadienį skelbė, kad bendradarbiaus su H. Rouhaniu, jei jo naujoji vyriausybė stengsis vykdyti tarptautinius įsipareigojimus ir ieškoti taikaus sprendimo.

Tuo tarpu naujienų agentūra „Interfax“ antradienį pranešė, kad Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas sakė, jog Irano ir pasaulio lyderių derybų dėl branduolinės programos nebegalima atidėlioti. Pasak viceministro, naujas derybų etapas turėtų prasidėti rugsėjo viduryje.