Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV pataria savo piliečiams nedelsiant išvykti iš Jemeno

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV valstybės departamentas pataria savo piliečiams ir ne pagrindiniams vyriausybės atstovams nedelsiant išvykti iš Jemeno dėl terorizmo pavojaus, skelbia BBC.

JAV valstybės departamentas pataria savo piliečiams ir ne pagrindiniams vyriausybės atstovams nedelsiant išvykti iš Jemeno dėl terorizmo pavojaus, skelbia BBC.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija praneša, kad iš Jemeno išsiuntė savo ambasados darbuotojus, ir perspėja savo piliečius nevykti į Jemeną. JAV dėl galimų išpuolių uždarė 19 ambasadų Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose, šios ambasados nedirbs iki šeštadienio.

Vašingtonas antradienį perspėjo, kad „dėl teroristų veiklos ir pilietinių neramumų“ Jemene labai nesaugu. Piliečiai perspėjami į Jemeną nekeliauti, o ten gyvenantieji raginami nedelsiant išvykti. Prieš kelias valandas iki šio perspėjimo paskelbimo per bepiločio lėktuvo ataką Jemene žuvo keturi įtariami „Al Qaeda“ kovotojai.

BBC reporteris praneša, kad Jemeno sostinėje Sanoje imtasi beprecedenčių saugumo priemonių: šimtai šarvuotų kariuomenės automobilių saugo prezidentūrą, svarbiausius infrastruktūros pastatus ir Vakarų ambasadas. Jemeno žvalgybos tarnybos patvirtino sužinojusios, kad į Saną per kelias pastarąsias dienas iš kitų regionų atvyko dešimtys „Al Qaeda“ kovotojų, kurie rengiasi stambiam išpuoliui. Šaltinis sakė, kad planuojamas išpuolis labai pavojingas ir nukreiptas prieš užsienio ambasadas bei Jemeno kariuomenės būstines.

„Los Angeles Times“ ir stotis „CBS News“, remdamiesi vyriausybės pareigūnais, pirmadienio vakarą pranešė, kad buvo pasiklausyta „Al Qaeda“ lyderio Aimano al Sawahirio ir organizacijos vadovo Jemene Nassero al Wahishio pokalbio. Per šį pokalbį pastarasis gavo nurodymą nuo praėjusio sekmadienio vykdyti išpuolius prieš JAV objektus.

Tuo tarpu tarptautinė policijos organizacija Interpolas savaitgalį paskelbė atskirą pasaulinio masto perspėjimą apie su „Al Qaeda“ susijusius pabėgimus iš kalėjimų devyniose šalyse. Interpolas teigia, kad per pastarąjį mėnesį ir Irako, Libijos, Pakistano bei kitų šalių kalėjimų per įsilaužimus buvo išlaisvinta „šimtai teroristų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi