Pasaulyje

2018.10.09 16:53

Gynybos ministerija: gaisro židiniai Ukrainos šaudmenų sandėlyje likviduoti

BNS2018.10.09 16:53

Ukrainos gynybos ministerija antradienį informavo, kad gaisro židiniai Gynybos ministerijos 6-ojo arsenalo sandėliuose šiaurinėje Černigovo srityje buvo lokalizuoti.

„14 val. gaisro židiniai buvo lokalizuoti. Sprogimai darosi mažiau intensyvūs, virš sandėlių teritorijos tvyro dūmai, girdimi pavieniai sprogimai“, – nurodoma ministerijos interneto svetainėje.

Ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas nurodė, kad pranešimas apie sprogimus 6-ajame arsenale, kuriame laikoma apie 88 tūkst. tonų šaudmenų, gautas 3 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta.

Ukrainoje ir Rusijoje pasenusių šaudmenų atsargos, išlikusios nuo Sovietų Sąjungos laikų, dažnai tampa gaisrų ir sprogimų priežastimi.

Incidentas Ičnioje jau šeštas didelis Ukrainos kariuomenės šaudmenų sandėlių gaisras per pastaruosius trejus metus. Ukrainos pajėgos nuo 2014 metų šalies rytuose kaunasi su prorusiškais separatistais; šis konfliktas pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių gyvybių.

2017 metų kovą didžiulis gaisras sukėlė sprogimų Balaklijos šaudmenų sandėlyje, esančiame Kijevo vyriausybės tebekontroliuojamoje Rytų Ukrainos regiono dalyje. Tąsyk vienas žmogus žuvo ir dar penki buvo sužeisti.

Ukrainos pareigūnai sakė, kad to incidento priežastis buvo „sabotažo aktas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.