Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.08 20:27

Rusų pasitikėjimas V. Putinu nukrito iki 39 procentų

BNS 2018.10.08 20:27

Rusijoje kilus nepasitenkinimui pensijų reforma, paprastų rusų pasitikėjimas savo prezidentu Vladimiru Putinu smuko iki 39 proc., rodo visuomenės apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti pirmadienį.

Tai žemiausias V. Putino reitingas nuo 2013 metų; 2014-ųjų pavasarį įvykdyta Krymo aneksija smarkiai padidino jo populiarumą.

Nepriklausomo Levados centro apklausa parodė, kad pasitikėjimas V. Putinu nuo birželio sumažėjo 9 procentiniais punktais, o nuo 2017 metų lapkričio – bendrai 20 procentinių punktų.

13 proc. rusų sakė, kad juo nepasitiki, rodo rugsėjo 20-26 dienomis atlikta apklausa.

Ilgametis Rusijos lyderis praėjusią savaitę pasirašė įstatymą, pagal kurį pensinis amžius laipsniškai bus didinamas iki 60 metų moterims ir 65 metų vyrams. Tai pirmas pensinio amžiaus didinimas nuo 4-o dešimtmečio.

Dauguma paprastų rusų griežtai nepritaria reformoms, kurios išprovokavo retus gatvių protestus.

„Žmonės galvoja, kad vyriausybė bando išspręsti savo problemas visuomenės sąskaita. Ji pabandė paimti kažką, ką žmonės laiko savo nuosavybe – pensijų santaupas“, – verslo dienraščiui „Vedomosti“ teigė Levados centro direktorius Levas Gudkovas.

Pasak jo, socialinė įtampa augo nuo praėjusių metų pabaigos, dėl įvairių veiksnių, įskaitant realių pajamų sumažėjimą ir kainų kilimą.

Nors V. Putinas kovo mėnesį lengvai laimėjo prezidento rinkimus, kuriuose gavo daugiau kaip 76 proc. balsų, visuomenės nepasitenkinimas pensijų reforma reiškia, kad „susidėjo visi susirūpinimo (juo) elementai“, – sakė L. Gudkovas.

Jis pridūrė, kad dėl to smuko pasitikėjimas ne tik V. Putinu, bet ir jo sąjungininkais: gynybos ministru Sergejumi Šoigu ir užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Asmeninis V. Putino valdymo stilius reiškia, kad jis „negali kam nors kitam permesti atsakomybės“ už nepopuliarius sprendimus, minėtam laikraščiui sakė politikos analitikas Dmitrijus Orlovas.

Žemiausias V. Putino visų laikų reitingas per tokias Levados centro apklausas buvo užfiksuotas 2013 metų rugpjūtį, kuomet tik 30 proc. respondentų pavadino jį patikimu politiku.

Parama jam mažėjo ilgą laiką po 2008 metų ekonominės krizės ir po protestų bangos 2011-2012 metais.

V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas atsisakė laikraščiui „Vedomosti“ pakomentuoti naujausios apklausos rezultatus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi