Pasaulyje

2018.10.08 20:37

R. T. Erdoganas: Saudo Arabija turi įrodyti, kad J. Khashoggi išėjo iš konsulato

ELTA 2018.10.08 20:37

Saudo Arabija turi įrodyti, kad žurnalistas Jamalis Khashoggi išėjo iš jos generalinio konsulato Stambule. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją Budapešte pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, praneša AFP.

„Konsulato darbuotojai negali atsipirkti, vien tik teigdami, kad jis paliko konsulatą. Kompetentingi pareigūnai turi tai įrodyti. Jeigu jis išėjo, jūs turite tai patvirtinti nuotraukomis“, – sakė Turkijos lyderis.

Susisiekti su Saudo Arabijos žurnalistu J. Khashoggi nepavyksta nuo spalio 2 d., kai jis nuvyko į Saudo Arabijos generalinį konsulatą Stambule įforminti dokumentų.

Anksčiau pirmadienį Turkijos URM dar kartą iškvietė Saudo Arabijos ambasadorių Walidą bin Abdulą Karimą El Khereiji dėl žurnalisto dingimo ir paprašė leidimo apieškoti jos generalinį konsulatą Stambule. Spalio 4 d. ambasadorius jau lankėsi Turkijos užsienio reikalų ministerijoje Ankarai pareikalavus paaiškinti susiklosčiusią situaciją.

Turkijos prezidento patarėjas Yasinas Aktay`us laikraščiui „Hurriyet“ sakė, jog „esama duomenų, kad Saudo Arabijos žurnalistas galėjo būti nužudytas šios šalies generaliniame konsulate Stambule“. Jis pridūrė, kad policija ir kitos struktūros atlieka visapusišką tyrimą. Anot Y. Aktay`aus, „yra kamerų įrašų, kurių kadruose matyti, kaip J. Khashoggi įeina į generalinį konsulatą, bet jo išėjimo iš diplomatinės atstovybės įrašų nepavyko rasti“.

Anksčiau „Reuters“ pranešė, kad esą 15 žmonių iš Saudo Arabijos, tarp jų - keli oficialūs asmenys, dviem lėktuvais atskrido į Stambulą ir įėjo į konsulatą tą pačią dieną, kai ten buvo J. Khashoggi. Agentūros duomenimis, vėliau jie išvyko iš šalies.

Iš Saudo Arabijos kilęs žurnalistas J. Khashoggi, žinomas kritiškais pareiškimais apie dabartinę Rijado politiką, 2017 metais paliko tėvynę ir apsigyveno Jungtinėse Valstijose. J. Khashoggi nuolat rašo laikraščiui „The Washington Post“ straipsnius, kuriuose analizuoja padėtį Saudo Arabijoje ir šalies užsienio politiką, nenutylėdamas ir problemiškų valdžios veiklos aspektų.

Anksčiau jis kurį laiką buvo Saudo Arabijos laikraščio „Al Watan“ vyriausiasis redaktorius, taip pat vadovavo vienam iš Saudo Arabijos verslininkų priklausiusiam ir Bahreine įsikūrusiam televizijos kanalui „Al Arab“, kuris veikė mažiau kaip parą ir buvo uždarytas, kaip manoma, dėl politinių priežasčių.