Pasaulyje

2018.10.08 17:07

A. Lukašenka: vaikus lupti kartais sveika, o kova su smurtu šeimoje – vakarietiškos nesąmonės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.08 17:07

Baltarusijos prezidentas pareiškė, kad vaikus lupti kartais sveika ir pats yra diržu auklėjęs vyriausiąjį sūnų, o kova su smurtu šeimoje esą tėra vakarietiškos nesąmonės.  

Aliaksandras Lukašenka užsipuolė savo paties vyriausybės parengtą įstatymą, kuris pirmą kartą numatytų bausmes už smurtą šeimoje. Jį kritikavo ir ortodoksų, ir katalikų hierarchai.

Ortodoksų metropolitas pareiškė, kad tėvams reikia palikti teisę auklėti vaikus taip, kaip nori, o katalikų arkivyskupas, kad Baltarusija turi vadovautis nacionaliniais interesais bei savo dvasinėmis vertybėmis, nesekti pražūtinga pasaulietine ideologija iš Vakarų.

Konservatyvios grupės, save vadinančios šeimos gynėjais ir globalizmo priešininkais, taip pat sukritikavo vidaus reikalų ministerijos projektą, kuris uždraustų ir vyrams mušti žmonas. Esą patriarchalinę šeimą jis paverstų nusikaltimu.

„Visa tai – kvailybės, pasiimtos pirmiausia iš Vakarų. Nesijaudinkite ir liaudis tegu nesirūpina. Mes remsimės vien tik savo interesais. Mūsų, baltarusiškomis, slaviškomis tradicijomis. Reikia mūsų situacija remtis. Ir ne pliaukštelėjimas, o rimtas prilupimas diržu kartais irgi vaikui naudingas. Ne visiems, žinoma.

Nesu šalininkas bausti vaikus. Na, Viktoras dažnai gaudavo, kaip vyresnėlis. O mažojo, jam penkiolika (metų – LRT.lt), nebausdavau niekada. Jis nenusipelnydavo. O anam – duodavau.

Pasipriešinimas smurtui šeimoje – Vakaruose tai madinga formuluotė. Jie tuoj šeimų neturės. Diedas ten tuoj ves diedą arba už jo tekės. Vaikų nėra kam ten gimdyti, o mes iš jų perimsime elgesio šeimoje normas?“ – sako Baltarusijos prezidentas.

Plačiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt