Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.08 13:40

Prieglobsčio negavusius migrantus ketina siųsti į Italiją, ši grasina uždaryti oro uostus

BNS 2018.10.08 13:40

Italijos kraštutinių dešiniųjų sparno vidaus reikalų ministras Matteo Salvini sekmadienį pagrasino uždaryti šalies oro uostus, žiniasklaidai pranešus, kad Vokietija planuoja užsakomaisiais skrydžiais skraidinti į Italiją migrantus, kurių prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti.

„Jei kažkas Berlyne ar Briuselyje galvoja užsakomaisiais skrydžiais, kuriems neišduoti leidimai, atskraidinti į Italiją dešimtis migrantų, jiems derėtų žinoti, kad oro uostai tokių skrydžių neaptarnauja ir neaptarnaus“, – parašė M. Salvini socialiniame tinkle „Twitter“.  

„Uždarysime oro uostus, kaip uždarėme jūrų uostus“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje praėjusią vasarą Italijos priimtą sprendimą neleisti laivams su jūroje išgelbėtais migrantais įplaukti į šalies uostus. 

M. Salvini tai pareiškė Vokietijos naujienų agentūrai DPA sekmadienį pranešus, kad Berlynas ketina pradėti užsakomaisiais skrydžiais grąžinti į Italiją migrantus, kurių prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti.  

Pirmasis skrydis numatytas jau pirmadienį, kitas – spalio 17 dieną, nurodė DPA. Anot jos, didžioji dalis migrantų yra nigeriečiai, patekę į Europos Sąjungą per Italiją. 

Italijos laikraštis „La Repubblica“  šeštadienį pranešė, kad Vokietijos federalinis migracijos biuras siunčia laiškus prieglobsčio prašytojams, kuriuose įspėja apie jų laukiantį grąžinimą į Italiją pagal vadinamąsias Dublino taisykles. 

Šios kontraversiškos taisyklės atsakomybę už migrantus priskiria šaliai, į kurią jie pirmiausia atvyko.

Visgi Vokietijos vidaus reikalų ministerija vėliau sekmadienį naujienų agentūrai DPA nurodė, kad „artimiausiomis dienomis neplanuojama deportuoti migrantų į Italiją“. 

AFP/Scanpix nuotr.

Imigracija tebėra itin opus ir daug aistrų tarp Europos Sąjungos valstybių narių keliantis klausimas, nors pastaraisiais metais migrantų srautai smarkiai sumažėjo, palyginti su 2015-ųjų krize. 

Vokietija per pastaruosius trejus metus priėmė daugiau nei milijoną prieglobsčio prašytojų, daugiausia sirų ir irakiečių. 

Kanclerė Angela Merkel, jaučianti didžiulį spaudimą dėl nesutarimų savo konservatyviajame sparne ir augančios ksenofobijos, pažadėjo siekti sudaryti dvišalius susitarimus su kitomis ES šalimis dėl migrantų grąžinimo.   

Vokietijai pavyko sudaryti tokius susitarimus su Graikija Ispanija, tačiau su Italija derėtis sekasi kur kas sunkiau. 

M. Salvini, kurio kraštutinių dešiniųjų „Šiaurės lyga“ (Lega Nord) sudariusi valdančiąją koaliciją su prieš isteblišmentą nusistačiusiu Penkių žvaigždučių judėjimu (M5S), kaltina kitas Bendrijos nares, kad jos nepadeda Italijai tvarkytis su milžiniška migracijos našta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi