Pasaulyje

2018.10.08 10:35

Kinijoje sulaikytas Interpolo vadovas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.08 10:35

Kinija pranešė sulaikiusi Interpolo vadovą Meng Hongwei dėl neįvardytų įstatymų pažeidimų. Netrukus pranešta, kad M. Hongwei atsistatydino iš Interpolo vadovo pareigų. Apie vyro dingimą buvo pranešta praėjusią savaitę.

Dingusiu laikytas Interpolo vadovas iš karto po dingimo atsiuntė žmonai peilio nuotrauką, pasak jos, tai buvo ženklas, kad jis pavojuje.

„Nuo šiol aš nebebijau siekti tiesos, teisingumo ir atsakomybės prieš istoriją. Dėl vyro, kurį labai myliu, savo vaikų, savo tėvynės žmonių, visų  žmonų ir vaikų, kad jų vyrai ir tėvai nebedingtų. Aš negaliu pamatyti savo vyro, bet mūsų sielos visada yra susijusios, manau, jis palaikys tai, ką darau. Šis klausimas yra apie teisingumą, apie tarptautinę bendruomenę, apie mano tėvynę bei jos žmones, kuriuos myliu“, – per pirmąjį oficialų pareiškimą po vyro dingimo sakė M. Hongwei žmona Grace Meng.

M. Hongwei žmona patvirtino, kad jis ruošėsi skristi į Kiniją. Iš karto po jos pareiškimo, Kinija pranešė, kad dėl M. Hongwei yra pradėtas tyrimas dėl neįvardytų įstatymų pažeidimo ir yra sulaikytas.

AFP/Scanpix nuotr.

Pasinaudojęs Interpolo telefonu ir atsiuntęs žmonai peilio nuotrauką po keturių minučių parašė žinutę žmonai, kad lauktų jo skambučio. Tačiau taip ir nepaskambino, o ji nuo to laiko negavo jokių žinių apie savo vyrą. Tiesa, tądien prieš įvykį jis dar atsiuntė kelias gyvūnų nuotraukas vaikams.

M. Hongwei be Interpolo vadovo dar buvo ir Kinijos viešojo saugumo viceministras ir dažai skraidė į Kiniją. Anot jo žmonos, nepaisant dažnų komandiruočių, jie nuolat palaikydavo ryšį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.