Pasaulyje

2018.10.08 10:22

Turkijos prezidentas laukia tyrimo dėl dingusio Saudo Arabijos žurnalisto rezultatų

BNS 2018.10.08 10:22

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį teigė laukiantis tyrimo dėl dingusio Saudo Arabijos žurnalisto rezultatų, pridūręs, kad rezultatai turėtų pasirodyti „labai greitai“.

Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad leidiniui „The Washington Post“ straipsnius rašęs žurnalistas Jamalas Khashoggi buvo nužudytas kuomet įėjo į Saudo Arabijos konsulatą Stambule. 

„Aš seku (šią situaciją) ir mes pasaulį informuosime apie oficialaus tyrimo baigtį“ – apie J. Khashoggi dingimą sakė R. T. Erdoganas.

„Su Dievo pagalba mes nesusidursime su situacija, kurios nenorime. Aš vis dar jaučiuosi viltingai. Mums labai, labai nemalonu, kad tai įvyko mūsų šalyje“, – teigė Turkijos lyderis.

J. Khashoggi buvo Saudo Arabijos valdžios kritikas, todėl įtarimų šešėlis dėl jo įtariamo nužudymo krito būtent ant Rijado.

Žurnalistas į konsulatą ėjo atsiimti santuokai reikalingo oficialaus dokumento, bet „iš pastato nebeišėjo“, Turkijos valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai sakė policija.

Buvęs vyriausybės patarėjas J. Khashoggi pernai išvyko į Jungtines Valstijas, kad išvengtų galimo arešto. Apie žurnalisto dingimą pranešė sužadėtinė, palydėjusi jį iki konsulato ir likusi laukti prie pastato. Jos teigimu, į vidų užėjęs žurnalistas taip ir neišėjo iš konsulato.

Savo ruožtu valstybinė Saudo Arabijos naujienų agentūra, cituodama neįvardytą pareigūną Stambulo konsulate, neigia, kad J. Khashoggi buvo nužudytas.

Tuo tarpu Saudo Arabijos princas Mohammedas penktadienį naujienų agentūros „Bloomberg“ publikuotame interviu teigė, kad Turkijos pareigūnai gali apieškoti konsulatą, kuris yra Saudo Arabijos teritorija.

„Mes esame pasiruošę leisti Turkijos vyriausybei apieškoti mūsų patalpas. Mes leisime jiems įeiti, ieškoti ir daryti viską, ką jie nori... Mes neturime, ko slėpti“, – sakė Mohammedas.