Pasaulyje

2018.10.07 16:35

Irano parlamentas priėmė įstatymą dėl kovos su terorizmo finansavimu

ELTA2018.10.07 16:35

Sekmadienį Irano parlamentas priėmė įstatymą dėl kovos su terorizmo finansavimu, nors tokiam žingsniui prieštaravo konservatoriai. Įstatymą buvo būtina priimti, norint išgelbėti tarptautinį branduolinį susitarimą su partneriais Europoje ir Azijoje. 

Priimtuoju įstatymu – vienu iš keturių įstatymų paketo – siekiama suvienodinti Irano įstatymus su tarptautiniais standartais. Tai leistų šaliai prisijungti prie Jungtinių Tautų konvencijos dėl kovos su terorizmo finansavimu. 

Įstatymų paketą Irano vyriausybė pateikė prieš kelis mėnesius, tenkindama tarptautinės Finansinių veiksmų darbo grupės (FATF) reikalavimus. Iranui FATF buvo davusi laiko iki šio mėnesio pabaigos sugriežtinti įstatymus, kovojančius su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu. 

„Nei aš, nei prezidentas negalime garantuoti, kad visos problemos išnyks, vos tik prisijungsime (prie JT konvencijos). Bet galiu garantuoti, kad neprisijungę tik suteiksime JAV dar daugiau dingsčių mūsų problemoms pasunkinti“, – svarstymo metu parlamente kalbėjo šalies užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas. 

Iranas ir Šiaurės Korėja šiuo metu yra vienintelės šalys juodajame FATF sąraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt