Pasaulyje

2018.10.07 12:26

Turkijos teisėsauga įtaria, kad Saudo Arabijos žurnalistas buvo nužudytas

ELTA2018.10.07 12:26

Turkijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl dingusio žurnalisto iš Saudo Arabijos, informuoja BBC. Naujausiais duomenis, teisėsauga atvirai prakalbo, kad žinomas disidentas yra nužudytas. 

Neįvardytas turkų pareigūnas BBC teigė, kad pradinis tyrimas rodo, jog žurnalistas Jamalis Khashoggis nužudytas Saudo Arabijos konsulate. 

Savo ruožtu Saudo Arabija paneigė kaltinimus, tvirtindama, kad žurnalistas tebėra ieškomas. 

Šis žurnalistas, pagarsėjęs Saudo Arabijos kronprinco Mohammedo bin Salmano kritika, paskutinį kartą matytas antradienį, kai atvyko į Saudo Arabijos konsulatą Stambule. 

J. Khashoggis, bendradarbiavęs su JAV dienraščiu „Washington Post“, turi daugiau nei 1,6 mln. sekėjų tviteryje. Antradienį žurnalistas nuvyko į Saudo Arabijos konsulatą pažymos apie skyrybas su žmona. Disisentas ketino vesti turkę sužadėtinę Haticę Cengiz. Moteris prie konsulato pralaukė 11 valandų, bet vyriškis taip ir nepasirodė. 

Anot H. Cengiz, į konsulatą įėjęs J. Khashogglis, kaip įprasta kai kuriose diplomatinėse atstovybėse, turėjo atiduoti savo mobilųjų telefoną. Žurnalistas sužadėtinei prieš tai pasakė susisiekti su Turkijos prezidento patarėju, jeigu negrįš iš konsulato. 

Turkų ir arabų žiniasklaidos asociacijos vadovas Turanas Kislakcis dienraščiui „New York Times“ pasakojo, kad stebėjimo kamerų įrašus patikrinę konsulatą saugantys policijos pareigūnai nepamatė pėsčiomis išeinančio žurnalisto, tačiau užfiksuotas diplomatinių automobilių judėjimas į ir iš pastato. 

„Reuters“ ir „Washington Post“ šaltiniai Turkijoje taip pat mano, kad žurnalistas galėjo būti nužudytas konsulato pastate. Tiesa, šie šaltiniai nepateikė jokių įrodymų ar informacijos apie tai, kaip J. Khashoggis galėjo būti nužudytas. 

Šaltinis konsulate, anot „Reuters“, šiuos kaltinimus pavadino nepagrįstais. 

Tuo metu „Washington Post“ cituojamas šaltinis tvirtina, kad žurnalistą nužudė 15 narių komanda, specialiai dėl šios užduoties atsiųsta iš Saudo Arabijos. 

Jeigu įtarimai pasitvirtins, Saudo Arabijos užsakytas žinomo disidento nužudymas Turkijos teritorijoje tik dar labiau pablogins įtemptus abiejų šalių santykius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.