Pasaulyje

2018.10.06 15:40

A. Merkel: Europa turi sukurti bendrą strategiją

ELTA2018.10.06 15:40

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina Europą sukurti bendrą strategiją svarbiausiose probleminėse srityse, informuoja naujienų agentūra dpa.

A. Merkel manymu, Vokietija svarbų vaidmenį globaliame pasaulyje gali vaidinti tik išvien su Europa. Tai ji pareiškė per savo partijos jaunimo skyriaus suvažiavimą Kylyje.

Vokietijos kanclerė pažymėjo, kad užsienio politika ir saugumas yra tos sritys, kuriose ypač svarbu siekti bendros strategijos. Anot jos, pasauliniam žaidėjui svarbu veikti išvien susiduriant su Rusija, Kinija ar Afrika.

Be to, A. Merkel ragino Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) bloką užbaigti vidaus nesutarimus dėl migracijos klausimo. Jos teigimu, artimoje ateityje migracija iš Afrikos nustelbs pabėgėlius iš Sirijos ar Irako, todėl abiem partijoms svarbu rasti bendrą sutarimą.

Vokietijos kanclerė šių partijų bloką taip pat ragino susivienyti artėjant rinkimams Bavarijoje, kurie vyks spalio 14 d. Pasak jos, abi partijos turėtų atsigręžti į rinkėjus užuot kovojusios viena su kita.

Koalicijai buvo iškilęs pavojus kai anksčiau šiais metais CSU narys vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis sukritikavo A. Merkel dėl jos migracijos politikos.

A. Merkel taip pat ragino CDU išlikti politinio spektro centre. Pasak jos, tai centro partija, kurios ištakos yra trejopos – konservatyvios, krikščioniškos-socialinės ir liberalios.

Artėjant rinkimams atlikta apklausa atskleidė smukusius CDU partnerių Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) reitingus. Šią savaitę paskelbtais „Bayerntrend“ apklausos duomenimis tik 33 procentai rinkėjų balsą atiduotų už CSU. Ši partija Bavarijos parlamente turėjo absoliučią daugumą nuo 1962 m., išskyrus vieną 5 metų tarpą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.