Pasaulyje

2018.10.06 13:04

Europos Komisijos vadovas: tikimybė susitarti dėl „Brexit“ išaugo

ELTA2018.10.06 13:04

Tikimybė Europos Sąjungai ir Jungtinei Karalystei pasiekti susitarimą dėl „Brexit“ pastarosiomis dienomis išaugo, mano Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris, praneša BBC.

Duodamas interviu Austrijos žiniasklaidai J.-C. Junckeris sakė, kad jis nėra garantuotas ar tai pavyks dar spalio mėnesį, bet tikisi, kad tai įmanoma lapkritį.

Paklaustas ar susiderėti galima iki kito Europos Vadovų Tarybos susitikimo spalio 17 d., J.-C. Junckeris atsakė, kad „tiek toli dar nepažengta, bet mūsų valia pasiekti susitarimą su Didžiosios Britanijos vyriausybe nepalaužta“. Jis taip pat pakartojo, kad nepasiekus jokio susitarimo pralaimėtų tiek ES, tiek Jungtinė Karalystė.

ES atstovai džiaugėsi pažanga derybose penktadienio vakarą ir tikino, kad atmosfera kalbantis dėl Airijos sienų klausimo šį kartą buvo geresnė.

Po tokių žinių Didžiosios Britanijos svaras išaugo euro ir JAV dolerio atžvilgiu.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras Alanas Duncanas taip pat nusiteikęs optimistiškai, jo nuomone susitarti įmanoma iki gruodžio.

Jungtinė Karalystė pasitraukti iš ES privalo 2019 m. kovo 29 d. Tačiau vis dar nesutariama dėl kai kurių klausimų, pavyzdžiui, kaip išvengti naujų patikrinimų prie Airijos sienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt