Pasaulyje

2018.10.05 16:39

Interpolas apie dingusį savo vadovą: tai turės aiškintis atitinkamos tarnybos

LRT.lt 2018.10.05 16:39

Naujienų agentūra AFP praneša, kad Prancūzijos policija pradėjo tyrimą dėl Interpolo vadovo Mengo Hongwei dingimo. Teigiama, kad rugsėjo 29 d. jis turėjo išskristi į Kiniją. Šaltinis AFP agentūrai teigė, kad vyras „dingo išvykdamas iš Prancūzijos“.

Interpolo vadovo Mengo Hongwei žmona Prancūzijos policijai pateikė pareiškimą, kad jos vyras dingo be žinios. Prancūzijos policija pradėjo tyrimą, – remdamosi su tyrimu susijusiais neįvardytais šaltiniais Paryžiaus teisėsaugoje praneša užsienio naujienų agentūros. Šaltinių teigimu, paskutinį kartą H. Mengas matytas išeinantis iš Interpolo būstinės Lione, pietų Prancūzijoje, iš kur turėjo vykti į gimtąją Kiniją.

CNN praneša, kad Interpolo atstovė spaudai patvirtino, jog paskutinį kartą H. Mengo žmonai su juo pavyko susiekti prieš 10 dienų, tačiau atsisakė komentuoti, ar Interpolo vadovas į Kiniją vyko darbo reikalais.

„Interpolui žinoma apie žiniasklaidos pranešimus dėl galimo Interpolo vadovo Mengo Hongwei dingimo. Tai turės aiškintis atitinkamos tarnybos Prancūzijoje ir Kinijoje. Daugiau komentarų šiuo klausimu Interpolo generalinis sekretoriatas neteiks“, – rašoma Interpolo pareiškime, kurį cituoja CNN.

CNN praneša, kad Prancūzijos nacionalinė policija ir vidaus reikalų ministerija atsisakė komentuoti šią informaciją, o su Kinijos valdžios institucijomis susisiekti nepavyko, nes šiandien šalyje nedarbo diena.

H. Mengas anksčiau yra dirbęs Kinijos viceministru visuomenės saugumui, prieš tai vadovavęs Kinijos pakrantės apsaugos organizacijai, dirbo valstybinės vandenynų administracijos vadovo pavaduotoju. Interpolui jis vadovauja pastaruosius 2 metus ir buvo pirmasis Kinijos pilietis, kuris vadovauja šiai 95 metus veikiančiai organizacijai. H. Mengo kadencija Interpole turėtų trukti bent iki 2020 m.