Pasaulyje

2018.10.05 11:22

Buvęs Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas nuteistas kalėti 15 metų už korupciją

BNS 2018.10.05 11:22

Buvęs Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas, kaltinamas korupcija ir piktnaudžiavimu valdžia, nuteistas 15 metų kalėti. Tai penktadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“. 

Jos duomenimis, eksprezidentas buvo pripažintas kaltu pagal septynis iš 16-kos kaltinamosios išvados punktų. Be to, jis turės sumokėti 13 milijardų vonų (apie 10 milijonų eurų) baudą. 

Lee Myung-bakas ėjo valstybės vadovo pareigas nuo 2008 iki 2013 metų. Jo arešto orderis buvo išduotas 2018 metų kovo 22 d. Balandžio pradžioje Pietų Korėjos prokuratūra apkaltino buvusį prezidentą kyšių ėmimu, lėšų pasisavinimu, mokesčių vengimu, piktnaudžiavimu valdžia, rinkimų įstatymų pažeidimu ir pareikalavo jam 20 metų laisvės atėmimo bausmės. Tyrėjai taip pat pažymėjo, jog Lee Myung-bakas galėjo neteisėtai gauti ir pasisavinti lėšų (iki 9 milijonų eurų) iš Nacionalinės žvalgybos tarnybos fondų, skirtų slaptoms operacijoms finansuoti. 

Pats eksprezidentas ne kartą paneigė visus kaltinimus, teigdamas, jog dabartinė šalies valdžia vykdo kampaniją prieš konservatyvias jėgas kovos su korupcija dingstimi. 

Lee Myung-bakas – jau penktas buvęs Pietų Korėjos prezidentas, kuriam buvo iškelta baudžiamoji byla.