Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.04 15:57

JAV svarsto trauktis iš branduolinės ginkluotės mažinimo sutarties

ELTA 2018.10.04 15:57

JAV ketvirtadienį užsiminė, kad gali pasitraukti iš labai svarbios branduolinės ginkluotės mažinimo sutarties, jei Rusija nesiliaus pažeidinėjusi tos sutarties.

Vašingtonas beveik dvejus metus skundėsi, kad Rusijos raketų sistema 9M729 pažeidžia 1987 metais pasirašytą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

INF susitarimą 1987 metais pasirašė JAV ir tuometinė Sovietų Sąjunga. Sutartis draudžia jos šalims kurti ir turėti iš sausumos paleidžiamas branduolinį ginklą galinčias nešti sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5 500 km. 

„Tokia padėtis nepriimtina ir turime imtis priemonių, siekiant kovoti su nuolatiniais šios labai svarbios sutarties pažeidimais“, – reporteriams Ženevoje sakė JAV ambasadorius nusiginklavimo srities klausimais Robertas Woodas. 

„Tiesiog nežinau, kiek ilgai galime toliau laikytis savo įsipareigojimų pagal sutartį, kai Rusija taip akivaizdžiai ir atvirai pažeidinėja šią sutartį“, – pridūrė ambasadorius.

Rusija ne kartą atkakliai tvirtino, kad 9M729 raketų sistema nepažeidžia sutarties, tačiau, R. Woodo teigimu, Rusija ilgą laiką išvis neigė, kad toks ginklas egzistuoja.

„Rusai toliau klaidina, neigia, nes tai jie moka geriausiai“, – sakė R. Woodas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi