Pasaulyje

2018.10.04 15:23

NATO: Rusija privalo sustabdyti kibernetines atakas

ELTA 2018.10.04 15:23

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Rusiją nedelsiant sustabdyti kibernetines atakas prieš užsienio kompiuterius ir duomenų tinklus. „Maskva privalo nutraukti savo beatodairiškus veiksmus“, – pareiškė jis po konsultacijų gynybos ministrų susitikime Briuselyje. NATO vadovas, be to, atkreipė dėmesį, kad Didžioji Britanija ir Nyderlandai, imdamiesi priemonių prieš tokias atakas, gali kliautis Aljanso partnerių solidarumu.

Taip J. Stoltenbergas kalbėjo nuskambėjus naujiems kaltinimams iš Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų Rusijos atžvilgiu. Abi šalys pranešė, kad dėl pastarųjų metų kibernetinių atakų kaltina Rusijos karinę žvalgybą GRU.

Prieš tai Didžioji Britanija ir Australija apkaltino GRU visame pasaulyje vykdant plataus masto kibernetines atakas. Rusų karinei žvalgybai tenka kaltė dėl kibernetinių atakų prieš politines institucijas, įmones, žiniasklaidą ir sporto institucijas, pareiškė britų užsienio reikalų sekretorius Jeremy`is Huntas. GRU esą pažeidžia tarptautinę teisę.