Pasaulyje

2018.10.04 10:49

Saudo Arabija tiria valdžią kritikavusio jos žurnalisto dingimą Stambule

BNS 2018.10.04 10:49

Saudo Arabija ketvirtadienį pranešė tirianti žurnalisto veterano Jamalo Khashoggi „dingimą“. 

Saudo Arabijos žurnalistas, nevengęs kritikuoti šalies vyriausybės, dingo antradienį po apsilankymo karalystės konsulate Stambule

Buvęs vyriausybės patarėjas J. Khashoggi pernai išvyko į Jungtines Valstijas, kad išvengtų galimo arešto. Apie žurnalisto dingimą pranešė sužadėtinė, palydėjusi jį iki konsulato ir likusi laukti prie pastato. Jos teigimu, į vidų užėjęs J. Khashoggi taip ir neišėjo iš konsulato. 

„Saudo Arabijos Karalystės generalinis konsulatas Stambule... patvirtino, kad ėmėsi atitinkamų procedūrų ir kartu su Turkijos pareigūnais aiškinasi Jamalo Khashoggi dingimo jam išėjus iš konsulato pastato aplinkybes“, – rašoma pareiškime, kurį išplatino Saudo Arabijos valstybinė naujienų agentūra SPA.  

JAV pareigūnai trečiadienį pranešė, jog taip pat aiškinasi šio įvykio aplinkybes, Turkijos prezidentūros atstovui pareiškus, kad J. Khashoggi užėjo į Saudo Arabijos konsulatą, bet iš jo neišėjo. 

„Remiantis mūsų turima informacija, šis asmuo, Saudo Arabijos pilietis, tebėra Saudo Arabijos konsulate Stambule“, – žurnalistams Ankaroje sakė prezidentūros atstovas spaudai Ibrahimas Kalinas.

Apie J. Khashoggi neturima jokių žinių nuo tada, kai jis antradienio popietę užėjo į konsulatą atsiimti santuokai reikalingo oficialaus dokumento. 

Žurnalistas, rašęs dienraščio „The Washington Post“ nuomonių skilčiai, dažnai kritikuodavo kai kuriuos Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano sprendimus ir Rijado intervenciją Jemene.  

Trečiadienį prie Saudo Arabijos konsulato sutikta J. Khashoggi sužadėtinė turkė Hatice naujienų agentūrai AFP sakė nuo antradienio 13 val. (ir Lietuvos laiku) neturinti jokių žinių iš Jamalo.  

Anot moters, žurnalistas savo mobilųjį telefoną paliko jai.