Pasaulyje

2018.10.04 10:07

D. Trumpas sulaukė kritikos dėl profesorės Ch. B. Ford pašiepimo

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.04 10:07

Jungtinių Valstijų prezidentas sulaukė kritikos, kad išjuokė moterį, kuri nederamu elgesiu apkaltino jo teikiamą kandidatą į Aukščiausiojo teismo teisėjus. Dėl Donaldo Trumpo pašaipių teiginių, prie kritikų prisijungė ir keli įtakingi respublikonų senatoriai. Kai kurie jų žiniasklaidai neatmėtė, jog pašaipos gali turėti įtakos jų sprendimui, ar palaikyti Bretto Kavanaugh kandidatūrą.

Misisipėje vykusiame mitinge JAV prezidentas D. Trumpas pašiepė daktarės Christine Blasey Ford duotus parodymus prieš kandidatą į JAV Aukščiausiojo teismo teisėjus Brettą Kavanaugh, skelbia BBC.

Prezidento teigimu, pasirodo, ji neprisimena pagrindinių to vakaro, kai tariamai buvo užpulta, detalių.

„Kaip grįžote namo? Neprisimenu. Kaip ten atsidūrėte? Neprisimenu. Kur buvo ta vieta? Aš neprisimenu. Prieš kiek metų tai įvyko? Nežinau. Nežinau. Nežinau! Nežinau! Tačiau aš išgėriau vieną alaus. Tai vienintelis dalykas, kurį prisimenu“, – šaipėsi D. Trumpas.

Mitinge susirinkusiems žmonėms prezidentas pridūrė, kad jo politiniai oponentai bandė „sužlugdyti teisėją B. Kavanaugh nuo pat pirmos sekundės, kai buvo paskelbta apie jo kandidatūrą“. 

Profesorė Ch. B. Ford anksčiau apkaltino B. Kavanaugh prieš daugiau nei 30 metų per moksleivių vakarėlį mėginus ją išprievartauti. Pats B. Kavanaugh kaltinimus neigia.

Ch. B. Ford, Reuters/Scanpix nuotr.

JAV prezidentas antradienį taip pat sakė, kad dabar sunkus metas jauniems vyrams Amerikoje.

„Tai labai baisus metas jauniems vyrams Amerikoje, kai gali būti kaltas dėl kažko, dėl ko nesi kaltas“, – reporteriams sakė D. Trumpas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt