Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Romoje žmonės reiškia paramą S. Berlusconiui

Tūkstančiai žmonių Romos centre susirinko pareikšti paramos ketveriems metams už finansinius nusikaltimus nuteistam buvusiam šalies premjerui Silvio Berlusconiui.

Tūkstančiai žmonių Romos centre susirinko pareikšti paramos ketveriems metams už finansinius nusikaltimus nuteistam buvusiam šalies premjerui Silvio Berlusconiui.

Nors Italijos aukščiausiasis teismas savo nuosprendžiu S. Berlusconį laiko nusikaltėliu – kas daugiau jei ne ši institucija turėtų skelbti patikimas išvadas – buvęs Italijos premjeras ir toliau įžūliai tikina esąs nekaltas, o jo pasakomis tiki ir tūkstančiai „Laisvės tautos“ partijos rėmėjų, netoli S. Berlusconio namų Romoje mojuojantys partijos vėliavomis.

76-erių žiniasklaidos magnatas mėgaujasi – jo parama būtina trapiai koalicinei vyriausybei, turinčiai tęsti ekonomikos reformas, tad ašarų, su kuriomis skaitė kalbą teisme, nematyti nei S. Berlusconio, nei jo partijos kolegų veiduose.

„Niekas mūsų neišgąsdins. Mes teisingoje istorijos pusėje. Mes tie, kurie kaunasi už laisvę ir demokratiją šioje valstybėje“, – sako kraštutinės dešinės politikė Mara Carfagna.

„S. Berlusconį saugau giliai širdyje, kaip ir daugelis čia susirinkusiųjų. Italijos žmonės myli jį, nes jis nekaltas. Jis ne nusikaltėlis, kaip teigia Italijos teisėjai“, – sako Italijos parlamento narė Michaela Biancofiore.

Bet teisėjai savo teiginiams pagrįsti turi teisinę galią, ir nors S. Berlusconis dėl amžiaus gali vietoj kalėjimo rinktis namų areštą, pirmą kartą per du dešimtmečius trukusią jo politinę karjerą ir tuziną bandymų keturiskart ministrą pirmininką nuteisti už finansinius nusikaltimus, šis sėkmingas. Milano teismas dar turi pridėti, kuriam laikui jam bus uždrausta eiti valstybines pareigas. Jei tai bus padaryta, gatvės tribūna liks vienintelė, iš kurios S. Berlusconis galės rėžti politines kalbas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi