Pasaulyje

2018.10.02 11:33

JAV pirmoji ponia M. Trump vizitu Afrikoje mina savo pačios diplomatinį kelią

BNS 2018.10.02 11:33

Melania Trump pirmadienį išvyko iš Vašingtono – ir iš savo vyro šešėlio – į kelionę po keturias Afrikos šalis, suteiksiančią progą JAV pirmajai poniai praminti savo pačios diplomatinį kelią.

Apsilankymas Ganoje, Malavyje, Kenijoje ir Egipte yra pirmoji didelė tarptautinė kelionė, į kurią ji leidosi viena. Į Vašingtoną M. Trump grįš spalio 7-ąją.

Kitaip negu populiari jos pirmtakė Michelle Obama, buvusi madų manekenė Melania daugiausia laikosi antrajame plane, tačiau jos vyras Donaldas Trumpas, anksčiau dalyvaudavęs realybės televizijos šou, darbą JAV prezidento poste pavertė didžiausiu šou pasaulyje, ir tai daugelį glumina arba kelia nerimą.

M. Trump atstovė Stephanie Grisham sakė, kad pirmosios ponios kelionė Afrikoje bus „diplomatinis ir humanitarinis vizitas“, didžiausią dėmesį skiriant jos kampanijai „#BeBest“ už „vaikus ir jų gerovę“.

Daug detalių apie šią kelionę neskelbiama. Kaip paprastai, antraštes pelnė D. Trumpas, kuris praėjusią savaitę žurnalistams sakė, kad jo žmona rengia „didelę kelionę į Afriką“.

„Mums abiem labai patinka Afrika. Afrika tokia graži, daugeliu atžvilgių gražiausia pasaulio dalis“, – sakė prezidentas, kuris kartą, kaip pranešta, šį žemyną buvo pavadinęs „sušiktų šalių“ rinkiniu.

Tačiau net jei D. Trumpas ir pasiglemžė didžiausią dėmesio dalį, nėra abejonių, kad pradedamas vizitas Afrikoje bus būtent Melanios kelionė.

Tokiu metu, kai jos vyro vyriausybė ragina smarkiai mažinti JAV pagalbą visame pasaulyje, M. Trump atkreips dėmesį į didžiulės JAV Tarptautinio vystymo agentūros (USAID) darbą, sakė S. Grisham.

„Tai jos kelionė, jos iniciatyva“, – pridūrė atstovė.