Pasaulyje

2018.10.02 09:14

Beveik 60 proc. P. Korėjos gyventojų yra už susivienijimą su Š. Korėja

ELTA2018.10.02 09:14

Šeši iš dešimties Pietų Korėjos gyventojų laiko būtinu Pietų ir Šiaurės susivienijimą. Tokius apklausos rezultatus antradienį paskelbė Susivienijimo ir taikos centras prie Seulo valstybinio universiteto.

Teigiamą atsakymą davė 59,8 proc. respondentų: dabar susivienijimo šalininkų skaičius šalyje yra didžiausias nuo 2007 metų, kai įvyko antrasis istorijoje dviejų Korėjų viršūnių susitikimas. Kaip svarbiausią argumentą susivienijimo naudai 45,1 proc. apklaustųjų įvardijo korėjiečių tautos vienybę, 31,4 proc. - būtinybę pašalinti karo grėsmę, 12,9 proc. - suvienytos Korėjos pavertimą išsivysčiusia šalimi.

Prieš susivienijimą stojo 34,6 proc. respondentų. Jų manymu, tai gali pareikalauti didelių ekonominių sąnaudų ir sukelti socialinių problemų.

Daugiau kaip pusė tyrimo dalyvių mano, kad susivienijimas bus naudingas visai Pietų Korėjos visuomenei. 64,4 proc. apklaustųjų pareiškė, kad pritaria Pietų Korėjos vyriausybės politikai Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

2018 metais įvyko jau trys dviejų Korėjų viršūnių susitikimai. Tikimasi, kad gruodžio mėnesį Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas pirmą kartą istorijoje apsilankys Seule. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt